Novinky z archivu

Aktuální články | Kategorie | Hledat | RSS

Rodiče mají zájem o stromy pro svá novorozeňata

Zhruba tři čtvrtiny rodičů dětí nově narozených v Praze 10 se zapojilo do programu městské části Strom za každé narozené dítě.

Zhruba tři čtvrtiny rodičů dětí nově narozených v Praze 10 se zapojilo do programu městské části Strom za každé narozené dítě. „Zájem mohou rodiče projevit při vítání občánků a vysazování probíhá podle propozic dvakrát ročně,“ uvedl tajemník radnice Martin Slavík u příležitosti uvítání 94.narozeného dítěte v Praze 10 v letošním lednu.

Projekt probíhá od podzimu loňského roku a pro stromy dětí je vytipováno několik lokalit v celé Praze 10 a je jedním z realizovaných předvolebních slibů. „Chceme v naší Praze 10 tímto projektem pomoci životnímu prostředí a rozvíjet vztahu občanů k veřejné zeleni,“ uvedl v této souvislosti starosta Prahy 10 Vladislav Lipovský.

Projekt byl odstartován výsadbou „nové“ Heroldovy lípy za účasti vedení radnice a maminek s novými občánky vloni na podzim. „Vyhlásili jsme také výtvarnou soutěž pro děti na základních školách v Praze 10, ze které byl vybrán symbol této akce,“ dodal tajemník Slavík.

| mail