Novinky z archivu

Aktuální články | Kategorie | Hledat | RSS

Praha 10 spustila provoz vršovické léčebny

Stodevět lůžek v převážně dvoulůžkových pokojích, moderní vyšetřovny, bezbariérový přístup či kvalitní zázemí pro zdravotnický personál – to je vršovická Léčebna dlouhodobě nemocných (LDN) v Obloukové ulici, jejíž provoz byl dnes obnoven po náročné, dvouleté rekonstrukci v Praze 10. „Léčebna je, co do kapacity, jedním z největších zdravotnických zařízení následné péče v Praze. Jsme hrdí na to, že nyní obyvatelům opět může nabízet své potřebné služby v nadstandardní kvalitě, “ uvedl starosta Prahy 10 Vladislav Lipovský.

 

 

3. prosince (PRAHA) – Stodevět lůžek v převážně dvoulůžkových pokojích, moderní vyšetřovny, bezbariérový přístup či kvalitní zázemí pro zdravotnický personál – to je vršovická v Obloukové ulici, jejíž provoz byl dnes obnoven po náročné, dvouleté rekonstrukci v Praze 10. „Léčebna je, co do kapacity, jedním z největších zdravotnických zařízení následné péče v Praze. Jsme hrdí na to, že nyní obyvatelům opět může nabízet své potřebné služby v nadstandardní kvalitě, “ uvedl starosta Prahy 10 Vladislav Lipovský.

„Praha 10 je věkovým složením nejstarší městskou částí a zařízení tohoto typu je pro nás naprosto nezbytné,“ řekl Lipovský, podle kterého Praha 10 klade na zdravotnictví ve své městské části velký důraz. Připomněl v této souvislosti odborníky i veřejností pozitivně hodnocené aktivity radnice – zachování Lékařské služby první pomoci, zřízení lékárny s nepřetržitým provozem, či otevření domu zubní péče pro děti a rodinu.

„Nově rekonstruovaná léčebna se bude kromě obvyklé dlouhodobé ošetřovatelské péče o chronicky nemocné pacienty věnovat také specializované ošetřovatelské péči a rehabilitaci zaměřené na cílenou a včasnou mobilizaci a aktivizaci pacientů s kardiovaskulárními onemocněními a pacientů po úrazech a operacích,“ vysvětlil ředitel léčebny Václav Ptáček.

Do budoucna se pro léčebnu plánuje také rozšíření o další specializované služby. „Plánujeme další rozšíření o lůžka chronické intenzivní péče, o specializované zdravotní služby i komplement, zahrnující kromě základních biochemických a hematologických vyšetření i moderní radiodiagnostiku. Naše nemocnice tak bude z hlediska komplexu zdravotních služeb v podstatě soběstačná a bude připravena poskytovat zdravotní péči mimo jiné i klientům sociální a ošetřovatelské péče desáté městské části,,“ vysvětlil místopředseda zdravotní komise Prahy 10 a poslanec Boris Šťastný.

„Každé oddělení je vybaveno hygienickými, rehabilitačními i manipulačními pomůckami pro usnadnění práce personálu,“ popsal vybavení léčebny ředitel Ptáček. Do něj podle jeho slov patří pojízdné vany, hygienická sprchovací křesla, zvedáky či stavěcí pomůcky. Všechna diagnostická zařízení jsou navíc napojena na ústavní počítačovou síť s ukládáním výsledků přímo do digitálního chorobopisů jednotlivých pacientů. V blízké době budou zdravotní služby rozšířeny i o ambulantní a konsiliární služby v oblasti geriatrie, interny, gynekologie, urologie, chirurgie, psychiatrie a komplexní špičkové rehabilitace.

Dva roky trvající rekonstrukce stála celkem 180 miliónů korun. Několik desítek miliónů korun na rekonstrukci získala radnice jako dotaci ze státního rozpočtu. Zdravotní péče bude pacientům hrazena ze systému veřejného zdravotního pojištění. Pacienti budou mít i možnost si připlatit za nadstandardní služby, jako je umístění v nadstandardních pokojích, využití bezdrátového internetu, televize na pokoji apod. Podrobnější informace o léčebně mohou zájemci nalézt na webových stránkách http://www.ldnvrsovice.cz/ .

 

| mail