Novinky z archivu

Aktuální články | Kategorie | Hledat | RSS

Praha 10 schválila pomoc pro všechny nájemníky s deregulovaným nájmem

Adresnou finanční pomoc pro všechny nájemníky, kterých by se v příštím roce mohla negativně dotknout deregulace nájemného schválilo ve čtvrtek zastupitelstvo desáté městské části. 

 

Adresnou finanční pomoc pro všechny nájemníky, kterých by se v příštím roce mohla negativně dotknout deregulace nájemného schválilo ve čtvrtek zastupitelstvo desáté městské části.  „Tato adresná finanční podpora bude od příštího roku určena nejen sociálně slabým nájemníkům našich obecních bytů, ale i těm, kteří bydlí u soukromníků ,“ uvedl místostarosta Prahy 10 Bohumil Zoufalík (ODS) s tím, že tímto programem se inspirovala i Praha 3.

V rámci programu budou obě radnice občanům poskytovat jak přímou finanční pomoc, tak i možnost výměny velkého obecního bytu za menší (ústupové bydlení), případně slevu na nájemném v případě, že pro sociálně slabé nebude vhodný byt k dispozici. Zatímco na ústupové bydlení a slevy nájmů dosáhnou jen obecní nájemci, finanční pomoc je určena pro všechny obyvatele těchto dvou městských částí.


 
Pro finanční pomoc ohrožených nájemců obě radnice zřídí svůj zvláštní fond. Do něj budou převádět polovinu prostředků, které v příštím roce získají právě další postupnou deregulací nájemného. Ta se v příštím roce dotkne v Praze 10 sedmi tisíc obecních bytů a v Praze 3 dalších sedmi tisíc bytů. Nájemné v Praze 10 se v roce 2010 zvýší průměrně o 15 korun za metr čtvereční.


 
Formuláře k řešení dopadů deregulace, podmínky programu i seznam potřebných dokladů naleznou nájemníci Prahy 10 na internetové adresehttp://www.praha10.cz/mestska-cast/deregulace/formulare-k-zadostem-deregulace-najemneho.aspx a Prahy 3 na webových stránkách www.praha3.cz

 

| mail