Novinky z archivu

Aktuální články | Kategorie | Hledat | RSS

Praha 10 rozdává dětem v pěstounské péči poukazy na nákup dárků

Přispět na vánoční dárky dětem, které nevyrůstají v péči svých vlastních rodičů, ale náhradních rodinách, se snaží městská část Praha 10.  Dárkové poukázky na nákup knih v hodnotě 500 korun tak letos v desáté městské části obdrží celkem 43 pěstounských nebo poručnických rodin pro 49 dětí ve věku do 18 let. „Péče o každé dítě je náročná, a proto již tradičně chceme těmto rodinám poděkovat a přispět jim určitým způsobem na dárky dětem pod stromeček. >> více

 

Přispět na vánoční dárky dětem, které nevyrůstají v péči svých vlastních rodičů, ale náhradních rodinách, se snaží městská část Praha 10.  Dárkové poukázky na nákup knih v hodnotě 500 korun tak letos v desáté městské části obdrží celkem 43 pěstounských nebo poručnických rodin pro 49 dětí ve věku do 18 let. „Péče o každé dítě je náročná, a proto již tradičně chceme těmto rodinám poděkovat a přispět jim určitým způsobem na dárky dětem pod stromeček. Těchto dětí se totiž ve většině případů ujímají prarodiče, často pouze babičky, které jsou ve starobním důchodu nebo si v rámci pěstounské péče přivydělávají, aby zlepšily životní úroveň nejen sobě, ale i svěřeným dětem,“ popsal starosta městské části Praha 10 Milan Richter (ODS).

V Praze 10 totiž příbuzenská pěstounská péče tvoří až dvě třetiny všech pěstounských rodin. Většinou se starají o děti, jejichž rodiče se zejména kvůli problémům s drogami o ně starat nemohou nebo zemřeli.  „Uvědomujeme si, že děti za své rodiče nemohou, a proto se jim snažíme i touto cestou jejich nelehký život alespoň trochu zpříjemnit. Na druhé straně vyjádřit úctu a respekt všem těm, kteří se o ně starají. Před vánočními svátky je proto osloví pracovníci sociálního odboru, aby jim za jejich práci poděkovali a předali jim poukazy pro děti,“ poznamenal místostarosta městské části Praha 10 Bohumil Zoufalík.

 „Máme zjištěno, že děti si vždy dárek podle svého zájmu vybraly, ať již v podobě zajímavé knihy nebo CD,“ dodal Zoufalík.

| mail