Novinky z archivu

Aktuální články | Kategorie | Hledat | RSS

Praha 10 otevře pro občany debatu o budově radnice

Dlouhodobě nevyhovující stav radnice Prahy 10 v panelovém komplexu Vlasta u nákupního centra Eden ze 70. let minulého století přinutil vedení této druhé největší pražské městské části k vypracování studie, která má posoudit varianty budoucího sídla pro  úředníky a zastupitele. Zastupitelstvo městské části chce v budoucnu posuzovat dvě varianty: >> více

 

Dlouhodobě nevyhovující stav radnice Prahy 10 v panelovém komplexu Vlasta u nákupního centra Eden ze 70. let minulého století přinutil vedení této druhé největší pražské městské části k vypracování studie, která má posoudit varianty budoucího sídla pro  úředníky a zastupitele. Zastupitelstvo městské části chce v budoucnu posuzovat dvě varianty: možnou rekonstrukci stávající budovy ve Vršovické ulici, nebo novostavbu u stanice metra Strašnická. Provedení tohoto srovnání vychází z programového prohlášení rady pro toto volební období i rozhodnutí zastupitelstva. Samozřejmým partnerem obce ve všech fázích přípravy rekonstrukce či stavby budou občané.

Současná budova radnice je ve špatném technickém stavu, z hlediska současných předpisů by již ani nemohla být zkolaudována, nemá odpovídající parkovací plochy, je energeticky i bezpečnostně zastaralá. Je zadána studie, která má posoudit, jestli pro obec bude výhodnější rekonstruovat právě současný zastaralý komplex Vlasta, nebo nová radnice. Součástí úvah jsou i způsoby, jak projekt financovat. Je samozřejmé, že až budou k dispozici věrohodné podklady pro diskuzi, zapojíme do ní i občany.

"Praha 10 patří podle počtu obyvatel (114 tisíc) mezi největší česká města, jakými jsou například krajská centra Liberec, Hradec Králové či České Budějovice. Po sérii zeštíhlování úřadu zde nyní pracuje pouhých 349 lidí. Městská část šetří i na samosprávě – přestože nám zákon umožňuje volit až 45 placených zastupitelů, máme zde nejnižší povolený počet – tedy 36. I když jsme co do nároků na počty úředníků a zastupitelů dlouhodobě velmi střídmí, obdrželi jsme jen v posledních několika týdnech řadu prestižních ocenění. Jedná se o cenu Město pro byznys udělované nakladatelstvím Economia, kde byla zdůrazněna profesionalita našich úředníků nebo cena Město stromů od Nadace Partnerství, která se uděluje právě i za zapojování veřejnosti do rozhodování," popsal tajemník vršovického úřadu Martin Slavík.

"Radnici si nestaví politici a úředníci pro sebe, ale proto, aby na vysoké úrovni a přitom levně vykonávali služby pro občany. Už na počátek příštího roku připravujeme zřízení informačního webu o budoucnosti sídla radnice. Následovat bude seznamovací diskuzní večer, na kterém zahájíme veřejnou debatu o tomto záměru,“ doplnila místostarostka Prahy 10 Ivana Cabrnochová (SZ).

 

| mail