Novinky z archivu

Aktuální články | Kategorie | Hledat | RSS

Praha 10 dokončila privatizaci 3500 bytů

Rozsáhlou privatizaci 3500 bytů v současné době dokončuje městská část Praha 10. Odprodáno při ní bude od roku 2005 celkem 210 domů. Prodej posledních 10 domů se 138 bytovými jednotkami  je připraven ke schválení zastupitelstva 2.září. Radnice za prodej bytů jednotlivým nájemníkům získá přes miliardu korun.

 

Rozsáhlou privatizaci 3500 bytů v současné době dokončuje městská část Praha 10. Odprodáno při ní bude od roku 2005 celkem 210 domů. Prodej posledních 10 domů se 138 bytovými jednotkami  je připraven ke schválení zastupitelstva 2.září. Radnice za prodej bytů jednotlivým nájemníkům získá přes miliardu korun. „Byl to velmi složitý proces, při které jsme museli řešit řadu problémů, např. nevyjasněné majetkoprávní vztahy k některým pozemkům zastavěnými těmito domu tak, aby lidé měli vše v pořádku. Jsem rád, že se nám podařilo privatizaci dotáhnout do konce a splnit tak slib, který jsme dali občanům Prahy 10,“ vysvětlil 1. zástupce starosty Bohumil Zoufalík.

 

Radnice Prahy 10 tak dokončuje privatizaci, která byla před několika lety přerušena. Zařazeny do ní byly bytové jednotky v domech evidovaných v „Seznamu žádostí nájemců bytů o odkoupení domu“, sestaveném ze žádostí řádně podaných úřadu městské části v období od 1.1.1993 do 22.11.2001. „Získané finance z privatizace z velké části vracíme do modernizace stávajícího bytového fondu jako jsou třeba zateplování domů, jejich rekonstrukce a i rekonstrukce bytů. Chceme tímto způsobem zvýšit standard bydlení pro nájemníky v městských bytech Prahy 10,“ doplňuje místostarosta Zoufalík.

 

I přes rozsáhlou privatizaci spravuje městská část stále dostatek bytů, aby uspokojovala potřeby občanů Prahy 10, zejména těch sociálně slabší. „Spravujeme přibližně 6.500 nájemních bytů, což je ve srovnání s ostatními městskými částmi jeden z největších počtů,“ upřesňuje místostarosta Zoufalík. Máme vytvořeny  unikátní systémy podpory bydlení v rámci dopadů deregulace nájemného a to i pro občany bydlících v soukromém sektoru trvale žijících na m.č. Praha 10.

 

| mail