Novinky z archivu

Aktuální články | Kategorie | Hledat | RSS

Praha 10 dává peníze na zlepšení dopravní bezpečnosti

Přisvětlení, radarové značky, zapuštěné LED svítidla či protismykové a brzdné pruhy – to jsou opatření, která na své náklady chystá uskutečnit radnice Prahy 10 ve vybraných ulicích a zlepšit tak bezpečnost jak chodců, tak i řidičů.

 

Přisvětlení, radarové značky, zapuštěné LED svítidla či protismykové a brzdné pruhy – to jsou opatření, která na své náklady chystá uskutečnit radnice Prahy 10 ve vybraných ulicích a zlepšit tak bezpečnost jak chodců, tak i řidičů. „Z rozpočtu jsme pro tento účel uvolnili 15 miliónů korun pro Technickou správu komunikací, která by instalaci nových bezpečnostních prvků měla dokončit do konce roku 2010,“ uvedl starosta Prahy 10 Vladislav Lipovský (ODS).

 

„Chceme navázat na úspěšnou akci Bezpečné ulice – bezpeční chodci, kterou jsme zrealizovali v minulém volebním období, a za kterou jsme obdrželi také řadu cen,“ upřesnil starosta. Mezi místa, která budou o bezpečnostní opatření vylepšena patří například ulice Bohdalecká (přisvětlení), Na Padesátém (přisvětlení, radarová značka, systém ROCBINDA), V Olšinách (přisvětlení, zapuštěná svítidla), Malešická (radarová značka), Průběžná či Vršovická.

 

„Celkem se jedná o 24 míst po celém území naší městské části s celkem téměř 50ti novými bezpečnostními prvky,“ řekl Lipovský. Praha 10 umístění všech prvků konzultovala s bezpečnostními i dopravními experty, policií a přihlédla také k názorům svých občanů, kteří na některá riziková místa upozorňovali.

 

| mail