Novinky z archivu

Aktuální články | Kategorie | Hledat | RSS

PASOVÁNÍ PRVŇÁČKŮ ZŠ EDEN NA ČTENÁŘE

Středa 18. května 2011 byla pro všechny prvňáčky ZŠ Eden významným dnem.

20 května, 2011 - Školství

Středa 18. května 2011 byla pro všechny prvňáčky ZŠ Eden významným dnem. V tento den přišli  spolu se svými rodiči vpodvečer ještě jednou do školy. Ne však proto, aby se něco nového naučili, ale proto, aby předvedli, jak se za první rok školní docházky naučili číst. Ve třídách je navštívila písmenková víla z Domu čtení v Ruské ulici v Praze 10, která spolu s ostatními hosty bedlivě naslouchala, jak děti čtou. Byla totiž připravena je v případě úspěchu pasovat do řádu Čtenářů ZŠ Eden.
V obou prvních třídách panovala veliká nervozita. Všichni přítomní dětem drželi palce, svou přítomností je podporoval také místostarosta V. Lipovský. Podaří se to? Písmenková víla ale dobře ví, co může udělat tréma, takže nakonec všechny prvňáčky ze třídy 1.A a 1.B pasovala na čtenáře. Malí čtenáři dostali pasovací dekret, pamětní medaili a knihu „Kiko a tajemství papírového motýla“.
Na závěr slavnostního setkání popřála ředitelka školy všem malým čtenářům, aby své čtenářské dovednosti dále zdokonalovali  a prostřednictvím četby získávali spoustu informací a mnoho hezkých zážitků.

 

| mail