Novinky z archivu

Aktuální články | Kategorie | Hledat | RSS

Opraveny další chodníky z podnětů občanů

V průběhu minulého týdne byla dokončena rekonstrukce jižního chodníku v ulici Ruské, konkrétně úseky Na míčánkách – Žitomírská a Mexická – Norská v rámci tzv.chodníkového programu Prahy 10. „Dostali jsme od občanů zhruba 100 návrhů na opravy chodníků a ty v nejhorším stavu se snažíme po dohodě s TSK postupně opravovat,“ uvedl místostarosta Prahy 10 Bohumil Zoufalík (ODS). >> více

 

Opraveny další chodníky z podnětů občanů
17 prosince, 2009 - Územní rozvoj

V průběhu minulého týdne byla dokončena rekonstrukce jižního chodníku v ulici Ruské, konkrétně úseky Na míčánkách – Žitomírská a Mexická – Norská v rámci tzv.chodníkového programu Prahy 10. „Dostali jsme od občanů zhruba 100 návrhů na opravy chodníků a ty v nejhorším stavu se snažíme po dohodě s TSK postupně opravovat,“ uvedl místostarosta Prahy 10 Bohumil Zoufalík (ODS).


Chodníky sice nejsou v majetku městské části, nicméně Praha 10 na jejich opravu každoročně přispívá formou daru Technické správě komunikací, které se na nutné opravy nedostávají peníze. „V roce 2008 tak byly v chodníkovém programu zrekonstruovány vybrané úseky v ulicích Nučická, Krupská, Chorvatská, Dykova, Na hroudě či Oblouková,“ upřesnil Zoufalík.


Rekonstrukce byla provedena v souladu se současnými standardy, podchycenými v platných technických předpisech. Proto jsou její součástí např. vysazené chodníkové plochy u křižovatek, které kopírují původní dopravní stíny a tím slouží k fyzické regulaci nelegálního parkování. Počet řádných parkovacích míst se nesnížil.


V průběhu měsíce listopadu byla dokončena v rámci téže akce i rekonstrukce chodníku v ulici Černokostelecké (úsek Černická – Vykáňská). Na jaře letošního roku byly kompletně zrekonstruovány chodníky ulice Voroněžské, kde je součástí i částečné podélné stání na chodníku s výškovým vymezením prostoru pro parkující vozidla.

 

| mail
Galerie   Opraveny další chodníky z podnětů občanů
  • Opraveny další chodníky z podnětů občanů