Novinky z archivu

Aktuální články | Kategorie | Hledat | RSS

O Horský hotel Prahy 10 je obrovský zájem

O školy v přírodě a kurzy lyžování je mezi dětmi a jejich rodiči z Prahy 10 obrovský zájem. Horský hotel, který městská část Praha 10 za tímto účelem pořídila, je tak neustále zaplněn. Jen za minulý rok ho navštívilo téměř 1800 dětí.

 

O školy v přírodě a kurzy lyžování je mezi dětmi a jejich rodiči z Prahy 10 obrovský zájem. Horský hotel, který městská část Praha 10 za tímto účelem pořídila, je tak neustále zaplněn. Jen za minulý rok ho navštívilo téměř 1800 dětí. „Počet je však vyšší, protože některé děti se účastnily pořádaných akcí na horách opakovaně. Takový zájem jsme neočekávali, přestože na pobyty dětí přispíváme a rodiče vlastně hradí jen přepravu,“ popisoval 1. zástupce starosty městské části Praha 10 Bohumil Zoufalík.

 

Horský hotel využilo také 55 dětí z povodňových oblastí. „Bylo to v rámci pomoci, kterou jsme dětem z postižených oblastí nabídli. S obdobnou pomocí počítáme i do budoucna,“ doplnil starosta městské části Vladislav Lipovský. Radnice chce už v letošním roce nabídnout možnost rekreace v tomto zařízení i seniorům. „Hlavně v době prázdnin, kdy děti jezdí na dovolené s rodiči, chceme rekreaci umožnit seniorům z Prahy 10 za stejných podmínek, jako pro školská zařízení,“ uvedl místostarosta Zoufalík.

 

Rekreační zařízení na Černé Hoře je zaplněno dětmi i od začátku letošního roku. „Zejména lyžařských kurzů se zde zúčastnilo do poloviny února přes 800 dětí,“ upřesnil Lipovský. Městská část Prahy 10 na podporu škol v přírodě a kurzů lyžování pro děti Prahy 10 vyčlenila ve svém rozpočtu na letošní rok částku přibližně 14 milionů korun.

Více informací a fotografie naleznete zde: http://www.praha10.cz/projekty-mc/skoly-v-prirode.aspx

| mail