Novinky z archivu

Aktuální články | Kategorie | Hledat | RSS

Krátké zprávy z kultury

Skončila výstava o minulosti a současnosti školství v Praze 10, Koncert pod záštitou starosty a výstava v Galerii v pátém patře.
                     

Skončila výstava o minulosti a současnosti školství v Praze 10

 

V pátek 10.října skončila na mateřské a základní škole v Kodaňské ulici výstava Minulost a současnost školství Prahy 10, která měla ukázat vývoj našeho školství od 19. století po současné dění na „desítkových“ mateřských a základních školách. Na vernisáži předal starosta Prahy 10 Vladislav Lipovský jedenácti vylosovaným dětem, které obeslaly soutěž „Znáš svou městskou část? 3x10 o Praze 10“, hodnotné ceny. Vernisáže se zúčastnila i prokazatelně nejstarší paní učitelka Prahy 10 – paní Marie Ulmanová, která oslavila 101. narozeniny a která na výstavu zapůjčila některé materiály z rodinného archivu (její manžel byl meziválečným starostou v regionu odpovídajícím dnešní Praze 10).

 

Výstava v Galerii v pátém patře

 

Ve středu 1. října 2008 byla v Galerii v pátém patře v budově ÚMČ (Vršovická 68, Praha 10) zahájena výstava dobových pohlednic a fotografií „PRAHA 10 VČERA A DNES“. Výstava se koná pod záštitou starosty Mgr. Vladislava Lipovského, vytvořila ji Dagmar Broncová a potrvá do 25 listopadu 2008.

 

Koncert pod záštitou starosty 

Cyklus koncertů pod záštitou starosty Vladislava Lipovského pokračuje ve středu 29. října 2008 v 18:30 hod. v Galerii Deset komorním koncertem, na kterém zazní v podání sopranistky Naděždy Chrobákové, klavíristky Simony Znamenáčkové a houslového dua ECO ve složení Eva a Pavla Franců skladby Locatelliho, Haydna, Mozarta a Zdeňka Lukáše. Koncert je pořádán na počest nedožitých osmdesátin dlouholetého občana Prahy 10 známého hudebního skladatele Zdeňka Lukáše. Z rozsáhlého Lukášova díla, které čítá přes 350 opusů zazní Liturgické písně op. 236 a poslední dokončené dílo autora Rotlevův šlojíř op. 354.

Koncerty jsou darem městské části obyvatelům Prahy 10. Rezervační vstupenky jsou vydávány zdarma až do vyčerpání kapacity sálu v informační kanceláři v budově ÚMČ (Vršovická 68, vchod A, přízemí) a v pobočce informační kanceláře ÚMČ v Plaňanské ulici v Malešicích. Vydávání vstupenek je zahájeno vždy týden před termínem koncertu (středa, od 8 hodin ráno)

| mail