Novinky z archivu

Aktuální články | Kategorie | Hledat | RSS

Kampaň pro pejskaře: postarejte se o svého přítele

Pod mottem „Postarejte se o svého přítele“ zahajuje Městská část Praha 10 průběžnou kampaň, jejímž smyslem je řešit problémy spojené se soužitím člověka a psa v městském prostředí.

Pod mottem „Postarejte se o svého přítele“ zahajuje Městská část Praha 10 průběžnou kampaň, jejímž smyslem je řešit problémy spojené se soužitím člověka a psa v městském prostředí. „Chceme se zaměřit na problémy spojené s výskytem psích exkrementů na veřejně přístupných místech. Exkrementy na chodnících a v zeleni jsou problémem nejen z hlediska vizuálního znečištění, ale i s ohledem na infekční rizika“, upozorňuje radní Roman Rogner a dodává: „Týká se to především malých dětí, které s exkrementy můžou přijít do přímého kontaktu například v prostorech dětských hřišť.“

 

Praha 10 proto pod výše uvedeným mottem plánuje několik aktivit, které by tento problém měly zmírňovat. Jednou z nich je realizace obrázkových nástřiků na přístupových cestách do parků a ploch zeleně, které přímo v terénu upozorní vlastníky psů na potřebu zajištění úklidu. „Nástřiky byly zahájeny v září letošního roku a postupně by se měly rozšířit i na chodníky v ulicích městské části, především v těch nejvíce zatížených psím znečištěním,“ upřesnil radní s tím, že přímé náklady na úklid po psech stojí radnice ročně téměř pět miliónů korun.

 

Postupně bude také probíhat obnova a rozšiřování počtu informačních tabulí a piktogramů v parcích a pokračuje také doplňkový úklid psích exkrementů z chodníků mobilními vysavači (čtyřkolkami). V plochách zeleně by se měly objevit další odpadkové koše, případně i zásobníky s pytlíky na sáčky určenými pro úklid. Problematice psů se bude Praha 10 dále věnovat i po informační stránce prostřednictvím radničního tisku, prohlubováním spolupráce s městskou policií a pomocí různých osvětových akcí. Jednou z dalších aktivit je oplocování většiny dětských hřišť, čímž se vymezuje prostor určený výhradně dětem a zabraňuje nežádoucímu přístupu psa.

| mail