Novinky z archivu

Aktuální články | Kategorie | Hledat | RSS

Již 500 stromů za narozené děti v Praze 10

Pětistý strom dnes symbolicky zasadil starosta Prahy 10 Vladislav Lipovský (ODS) spolu s lídrem skupiny Kabát Josefem Vojtkem a jeho přítelkyní Jovanou Skrčeskou v ulici Počernická u malešického sídliště za asistence maninek s malými dětmi.

 

Pětistý strom dnes symbolicky zasadil starosta Prahy 10 Vladislav Lipovský (ODS) spolu s lídrem skupiny Kabát Josefem Vojtkem a jeho přítelkyní Jovanou Skrčeskou v ulici Počernická u malešického sídliště za asistence maninek s malými dětmi. „V tomto velmi úspěšném radničním programu budeme i nadále pokračovat. Věřím, že do konce volebního období se dostaneme na tisíc nově vysazených stromů,“ řekl při této příležitosti starosta Lipovský.

 

Program „Strom za každé narozené dítě“ funguje v desátém pražském obvodu již druhým rokem a radnice tak plní jedno ze svých programových prohlášení. Zařadit své dítě do programu je jednoduché: při radničním vítání nových občanků stačí projevit svůj zájem a rodiče jsou pak následně na vysazování stromů pozváni. Stromy se sázejí, vzhledem k jejich vegetačnímu cyklu, vždy na podzim a na jaře. „Jen během letošního dubna jsme vysázeli celkem 160 stromů, v dritvé většině kvalitních listnatých dřevin jako jsou javory či duby,“ řekl starosta Lipovský.

 

„Smyslem celého projektu je především utužovat vztah mezi veřejností a zelení, která je neodmyslitelnou součástí městského prostředí. Projekt přímo oslovuje mladší generaci, rodiče nově narozených dětí a potažmo děti samotné,“ doplnil starosta Lipovský.

 

 Jen v samotném roce 2008 podle jeho slov radnice vydala na tuto výsadbu milión korun, přičemž průměrná cena jedné dřeviny se tak pohybuje kolem tří tisíc korun. Další prostředky je potřeba uvolnit na zajištění samotné výsadby a následné péče. Počítáno je i s výměnou dřevin, která se v místě neuchytí nebo jsou poničeny.

 

 

„Tipy na vhodná místa pro další výsadby může podávat i veřejnost,“ dodal starosta s tím, že tyto podněty mohou občané předávat odboru životního prostředí.

| mail