Novinky z archivu

Aktuální články | Kategorie | Hledat | RSS

Do krkonošského hotelu Prahy 10 odjelo již 300 dětí


Více než 300 dětí z Prahy 10 mohlo v listopadu a prosinci nasát atmosféru začínající zimy
v Horském hotelu na Černé hoře, kam za zvýhodněných podmínek odjely v rámci nového projektu Prahy 10 - školy v přírodě a lyžařské kurzy.

 


Více než 300 dětí z Prahy 10 mohlo v listopadu a prosinci nasát atmosféru začínající zimy
v Horském hotelu na Černé hoře, kam za zvýhodněných podmínek odjely v rámci nového projektu Prahy 10 - školy v přírodě a lyžařské kurzy. „V hotelu máme čtyři učebny, takže vedle lyžařských kurzů je hotel využíván i pro školy v přírodě,“ řekl starosta Prahy 10 Vladislav Lipovský (ODS).

Zařízení je v majetku Prahy 10. Městská část provoz dotuje, aby si mohly zájezd dovolit i děti ze sociálně slabých rodin. Podle provozovatele Roberta Zemánka děti mají možnost sjezdovat na přilehlých sjezdovkách, v okolí bobují, v tělocvičně jsou stoly na ping- pong a stolní fotbal. „Zajímavé jsou vyprávění horské služby s promítáním. KRNAP také pro děti organizuje procházky do míst, kam se normální turisté nedostanou, na vřesoviště a podobně,“ uvedl Zemánek.

Od 9.ledna začnou v horském hotelu turnusy lyžařských výcviků, které potrvají až do konce března. Pak začnou školy v přírodě, které budou celý zbytek roku. Celkem tak navštíví krkonošský rekreační objekt Prahy 10 tisíce dětí z celé městské části.

| mail