Novinky z archivu

Aktuální články | Kategorie | Hledat | RSS

„Desítka“ nesouhlasí s rušením zastávky Rektorská – hrozí „odříznutí“ 500 seniorů

Ostrý nesouhlas vyslovuje radnice desátého pražského obvodu se zamýšleným zrušením autobusové zastávky Rektorská linky 155. „O záměru nás nejen nikdo dopředu neinformoval, ale zastávka je přímo u domovu pro seniory, čímž se tento záměr pro nás stává ještě méně přijatelným,“ uvedl starosta Prahy 10 Vladislav Lipovský (ODS).

 

Ostrý nesouhlas vyslovuje radnice desátého pražského obvodu se zamýšleným zrušením autobusové zastávky Rektorská linky 155. „O záměru nás nejen nikdo dopředu neinformoval, ale zastávka je přímo u domovu pro seniory, čímž se tento záměr pro nás stává ještě méně přijatelným,“ uvedl starosta Prahy 10 Vladislav Lipovský.

 

Praha 10 obdržela řadu stížností od svých občanů a starosta adresoval dopis organizátorovi Pražské integrované dopravy – ROPID s žádostí o přehodnocení zrušení zastávky. „Chápeme nutnost úspor v MHD, nicméně zrovna tento konkrétní případ je ten nejméně šťastným, protože by na něj mohla doplatit jedna z nejvíce znevýhodněných skupin občanů – těžce pohybliví senioři,“ zdůraznil starosta.

 

Pokud by byla zastávka skutečně zrušena, hrozí přímé odříznutí od spojení do centra 216 klientům malešického Domova pro seniory a dalším zhruba 300 seniorů bydlících v dané lokalitě. V současné době jezdí autobus do dané zastávky dvakrát za hodinu ve všední den a o víkendech jednou za hodinu.

 

 

 

| mail