Novinky z archivu

Aktuální články | Kategorie | Hledat | RSS

Dárky pro opuštěné psy a kočky zamířily do útulků

Ještě před Štědrým dnem proběhla v oplocené části Heroldových sadů besídka pro pejsky a jejich spřízněnce z Vršovic a okolí, spojená s dobrovolnými dárky pro psy a kočky z útulků. U vánočně ozdobeného stromku se během odpoledne sešlo poměrně dost pejskařů, ale i nepejskařů, kteří pod stromek pokládali granule, piškoty, deky nebo také třeba škrabadlo pro kočky. >> více

 

Ještě před Štědrým dnem proběhla v oplocené části Heroldových sadů besídka pro pejsky a jejich spřízněnce z Vršovic a okolí, spojená s dobrovolnými dárky pro psy a kočky z útulků. U vánočně ozdobeného stromku se během odpoledne sešlo poměrně dost pejskařů, ale i nepejskařů, kteří pod stromek pokládali granule, piškoty, deky nebo také třeba škrabadlo pro kočky. 

Zatímco psí návštěvníci parku využívali tradičního pohoštění pod stomečkem, kde měli mimo pamlsků i psí pivo, lidé se kochali vánoční atmosférou ozdobeného stromku a zapálených svíček, i když počasí bylo spíše jarní.

Všechny dodané dárky si posléze převzali zástupci soukromého psího útulku paní Kladivové v Modřanech (www.utulekmodrany.cz) a sdružení Dog Point, který buduje útulek v Michli (www.dog-point.cz). Kočičí dárky obdržel městský útulek v Dolních Měcholupech zaměřený na opuštěné kočky (www.upozpraha.cz).

„Poděkování na závěr  pak patří radnici Prahy 10, s jejíž podporou tradiční akce vánočního stromku pro psy probíhá,“ říká Eva Eisnerová, která se svým psem Bellou akci organizuje.  Všichni majitelé psů, kteří ke stromku dorazili, obdrželi od radnice informační materiály, mapu životního prostředí Prahy 10 a také úklidové sáčky.
 
| mail