Novinky z archivu

Aktuální články | Kategorie | Hledat | RSS

Další odpadkové koše na desítce

Ke stovce odpadkových košů, které byly rozmístěny v srpnu letošního roku v ulicích Prahy 10, přibyla další stovka. Polovina z nich je hrazena z prostředků městské části a jedná se o koše, které radnice instaluje ve veřejné zeleni, o kterou pečuje. Nově se koše umisťují do ploch, kde prozatím chyběly.

 

Ke stovce odpadkových košů, které byly rozmístěny v srpnu letošního roku v ulicích Prahy 10, přibyla další stovka. Polovina z nich je hrazena z prostředků městské části a jedná se o koše, které radnice instaluje ve veřejné zeleni, o kterou pečuje. Nově se koše umisťují do ploch, kde prozatím chyběly. „Městská část nyní obsluhuje téměř čtyři stovky odpadkových košů a k tomu na 130 zásobníků pytlíků na úklid psích exkrementů,“ řekl radní Roman Rogner (SZ)

Druhá padesátka nových košů byla zajištěna ze strany hlavního města. Jejich rozmístění opět proběhlo po konzultaci s odborem životního prostředí, který se přitom zaměřil opět na centrálnější části, kde je větší pohyb osob a tím i míra znečištění chodníků a přilehlých ploch.

Na veřejných plochách Prahy 10 tak v letošním roce přibylo dvě stovky nových košů, což představuje téměř pětinu všech košů, které jsou pro občany k dispozici. „V současné době zpracováváme návrh informační samolepky, která by se na našich koších měla následně objevit, a kterou chceme podnítit především majitelé psů k úklidu po svých chráněncích,“ dodal  Rogner.

| mail