Novinky z archivu

Aktuální články | Kategorie | Hledat | RSS

Další kolo sázení stromů za narozené děti


Podzimní kolo výsadeb nových dřevin v rámci kampaně Strom za každé narozené dítě bylo smluvní zahradnickou firmou zahájeno v oblasti Vršovic a Záběhlic.

 


Podzimní kolo výsadeb nových dřevin v rámci kampaně Strom za každé narozené dítě bylo smluvní zahradnickou firmou zahájeno v oblasti Vršovic a Záběhlic. „Prozatím se v této etapě vysadilo 40 kusů jehličnatých dřevin, zahrnující smrky, jedle, borovice či douglasky,“ popsal starosta Prahy 10 Vladislav Lipovský.

 

Pokračovat se bude v průběhu října s listnatými dřevinami, a to rovnoměrně na plochách ve správě městské části. Počítáno je s vysázením přibližně tří stovek nových dřevin za děti přihlášené svými rodiči v prvním pololetí letošního roku do probíhající kampaně.

 

„Výsadby za narozené děti započala městská část na podzim roku 2007 a doposud bylo vysázeno přes pět stovek nových stromů,“ upřesnil starosta.

 

Následná péče o vysazené dřeviny je zajištěna pověřenou zahradnickou firmou. Sázení za děti probíhá vždy na jaře a na podzim každého roku. V jarním období navíc i za účasti několika rodičů, kteří projeví zájem na symbolickém účasti při vysazení „svého“ stromku.

 

| mail