Novinky z archivu

Aktuální články | Kategorie | Hledat | RSS

Čisté jaro v Praze 10 – zkusme to společně: již tuto sobotu brigádní akce v Trojmezí

Pokud víte ve vašem okolí o místě, které by bylo potřeba uklidit, nebo jste zjistili na procházce někde černou skládku, a máte chuť a energii přispět k vyčištění místa, pak dejte vědět na úřad pro domluvu společného úklidu. Radnice ve spolupráci s iniciativou občanských sdružení Společně pro Desítku vybízí místní občany k zapojení se do úklidu veřejných prostranství v Praze 10.

Aktivita se vztahuje na všechny veřejné plochy. „Poskytneme všem zúčastněným úklidové pytle a zajistíme odvoz nashromážděných odpadů, dokonce je možné individuálně si s našimi pracovníky domluvit i poskytnutí nějakých dalších pracovních pomůcek,“ slíbil první místostarosta Vladimír Novák (ČSSD). Podle místostarosty jedinou podmínkou je, aby pozemek, který bude čištěn, byl veřejně přístupný. Tato akce se proto netýká dvorů bytových domů nebo jiných uzavřených areálů, které neslouží veřejnému užívání.“ Celá akce je zajišťována odborem životního prostředí, dopravy a rozvoje v rámci dlouhodobé radniční kampaně Chceme čistou Prahu 10. Kontakty pro domluvu úklidu - tel.736 499 364 (i sms), email: mms@praha10.cz. „Na radničním webu www.praha10.cz i na webu iniciativy www.prahadeset.cz bude průběžná informace o konkrétních akcích ke kterým se budete moci připojit,“ říká místostarosta.“ Zároveň se tím radnice spolu s iniciativou Společně pro Desítku připojuje k celosvětové aktivitě Clean Up the World (Ukliďme svět!), která je směřována na jarní a podzimní období roku.

Již tuto sobotu - 13.4.2013, od 14,00 do 16,30 hod pak proběhne tradiční dobrovolný úklid v Trojmezí. Místem setkání pro účastníky v části Prahy 10 je panelová cesta v prodloužení ulice U Záběhlického zámku v křížení s cestou k retenčním nádržím (blízko sadu).

Pošli fotku z úklidu

Z dobrovolného úklidu je pak možné poslat fotografie, které budou umístěny na webu městské části a ty nejlepší (nejzajímavější, nejvtipnější) snímky budou oceněny drobnými dárky. Fotografie je možné posílat na mms@praha10.cz.

 

| mail