Novinky z archivu

Aktuální články | Kategorie | Hledat | RSS

Informace k prodeji domu a stavebních pozemků v Moskevské

V současné době probíhá výběrové řízení zbytného majetku městské části, jehož součásti je prodej secesního činžovního domu a několika samostatných, roztříštěných pozemků v jeho těsném sousedství o celkové rozloze 1463 m2. Prodávaný dům je samostatně stojící rohový secesní činžovní dům architekta Osvalda Polívky z roku 1910 na rohu Francouzské a Moskevské ulice. Tento dům radnice již letos dvakrát neúspěšně nabízela v transparentním prodeji formou elektronické aukce (stejně jako další tzv.viladomy, které Praha 10 tímto způsobem letos prodávala) a jednou i ve veřejném řízení.

 

V současné době probíhá výběrové řízení zbytného majetku městské části,  jehož součásti je prodej secesního činžovního domu a několika samostatných, roztříštěných pozemků v jeho těsném sousedství o celkové rozloze 1463 m2. Prodávaný dům je samostatně stojící rohový secesní činžovní dům architekta Osvalda Polívky z roku 1910 na rohu Francouzské a Moskevské ulice. Tento dům radnice již letos dvakrát neúspěšně nabízela v transparentním prodeji formou elektronické aukce (stejně jako další tzv.viladomy, které Praha 10 tímto způsobem letos prodávala) a jednou i ve veřejném řízení. 

Tento dům je nyní prodáván jako „balíček“ se sousedícími parcelami, z nichž všechny jsou platným územním plánem určeny k výstavbě a z vlastnického hlediska jsou roztříštěny mezi městskou část a soukromým vlastníkem. V současnosti výběrové řízení probíhá a o případném prodeji bude zcela stadnardně dle zákona rozhodovat městská rada a následně i celé zastupitelstvo. Podmínkou prodeje bude v případě výstavby na stavebních pozemcích i realizace architektonické soutěže.

I přes eventuální prodej uvedených pozemků Praze 10 zůstanou nadále sousední přilehlé pozemky, takže radnice bude mít z tohoto titulu silnou pozici účastníka pro veškerá řízení a velkou možnost významně ovlivňovat budoucí podobu jakékoli případné zástavby tak, aby odpovídala územnímu plánu, dané lokalitě i zájmům široké veřejnosti.

V sousedství lokality se nachází i tzv.tržíček, místo kde se s podporou radnice konají nejrůznější kulturní a prodejní akce místních občanů. I ten zůstane nadále v majetku města a radnice by jej v rámci revitalizace Moskevské ulice chtěla upravit tak, aby zmíněným účelům mohl sloužit ještě lépe, například i pořádáním trhů každý víkend apod., jak je naznačeno mj. i na dedikovaných radničních stránkách věnovaných právě Moskevské ulici zde: http://www.novamoskevska.cz/

| mail