Novinky z archivu

Aktuální články | Kategorie | Hledat | RSS

Třídíme odpad s AVE na dětských hřištích

Na podporu odpovědného přístupu k odpadům připravila radnice s podporou místní svozové společnosti AVE CZ odpadové hospodářství projekt třídění plastových odpadů na dětských hřištích. „Na dvaceti vybraných hřištích budou od dubna přítomny typicky žluté sběrné nádoby pro odložení plastových odpadů, které návštěvníkům hřiště vznikají,“ uvedl 1. zástupce místostarosty Vladimír Novák. >> více

 

Na podporu odpovědného přístupu k odpadům připravila radnice s podporou místní svozové společnosti AVE CZ odpadové hospodářství projekt třídění plastových odpadů na dětských hřištích. „Na dvaceti vybraných hřištích budou od dubna přítomny typicky žluté sběrné nádoby pro odložení plastových odpadů, které návštěvníkům hřiště vznikají,“ uvedl 1. zástupce místostarosty Vladimír Novák.

PET láhve od nápojů, stejně tak jako plastové obaly od různých poživatin, jsou právě nejčastěji se vyskytujícím odpadem na dětských hřištích. Tyto odpady pak končí v běžném odpadkovém koši, což je škoda, protože se jedná o využitelnou surovinu, která by měla být dále vytříděna. Společnost AVE přistaví sběrné nádoby pro dětská hřiště bezplatně a zajistí jejich pravidelné vyvážení. „Smyslem této aktivity je podpořit rozvoj tříděného sběru v městské části, a to především se zaměřením na nejmladší generaci,“ dodal Novák. Nádoby na plasty budou přítomny od dubna do října letošního roku, tzn. v hlavní sezoně dětských hřišť.

| mail