Novinky z archivu

Aktuální články | Kategorie | Hledat | RSS

Anketa „Hledejme strom Prahy 10“ již jen do konce srpna

Již jen do konce srpna se můžete zapojit do ankety „Hledejme strom Prahy 10“, kterou vyhlásila Městská část Praha 10 v červnu tohoto roku. Zapojit se do ní může každý, stačí jen pořídit fotografii stromu, napsat jeho lokalizaci, uvést druh, obvod ve výši sto dvaceti centimetrů nad zemí, přibližnou výšku a stáří. >> více

 

Již jen do konce srpna se můžete zapojit do ankety „Hledejme strom Prahy 10“, kterou vyhlásila Městská část Praha 10 v červnu tohoto roku. Zapojit se do ní může každý, stačí jen pořídit fotografii stromu, napsat jeho lokalizaci, uvést druh, obvod ve výši sto dvaceti centimetrů nad zemí, přibližnou výšku a stáří.

Následně ve stručnosti popsat jeho historii, či zajímavý příběh. „Městská část sice má řadu historických a zajímavých míst, ale touto anketou je chceme ještě rozšířit a třeba i vyzdvihnout určitá místa, která jsou návštěvníky bez většího povšimnutí míjena, i když díky stromům mají své kouzlo,“ vysvětlil starosta městské části Praha 10 Milan Richter.

Veškeré dostupné údaje o "vítězném" stromu pak zaměstnanci odboru životního prostředí, dopravy a rozvoje zpracují, zveřejní a zašlou do celostátního výběru. „Každý z nás by si měl uvědomit, že stromy a zeleň obecně doprovází člověka v celém období jeho historického vývoje a mají příznivý vliv na jeho životní podmínky. Vzhledem k tomu, že se snažíme rekonstruovat parky a rozšiřovat zeleň, věříme, že strom hodný obdivu se najde i v městské části Praha 10,“ doplnil 1. zástupce starosty Vladimír Novák.

Podle něj to nemusí být jen ten nejstarší, nejvyšší, nejmohutnější, nejkrásnější nebo nejvzácnější strom. Třeba "nejsympatičtější" strom s příběhem, který dokáže spojovat lidi, kteří v jeho blízkosti bydlí nebo k němu mají vztah.

Své tipy nám můžete zasílat elektronickou poštou na adresu mms@praha10.cz, SMS zprávou na tel. 736499364 či je nám sdělte na záznamovou Ekolinku - 267093725. Nezapomeňte uvést, kde se strom nalézá, o jaký strom jde a případně proč je Vaším favoritem. Více informací získáte na www.stromzivota.cz.

 

| mail