Aktuality z oblasti životního prostředí

Soud: referendum v Praze 10 bude

Městský soud v Praze dal včera za pravdu městské části Praha 10, která odmítla vyhlášení referenda kvůli nedostatku podpisů v petici. Odpůrci z řad opozice u soudu žádali, aby se referendum o stavbě nové radnice konalo v době komunálních voleb, což soud zamítl. Zprávu přinesla ČTK, dnes ji potvrdila i radnice. Místní referenda čekají obyvatele Prahy 10 hned tři, vyhlásilo je místní zastupitelstvo.

Soud: referendum v Praze 10 bude

O nadcházejícím víkendu budou společně s výběrem náhradníka do Senátu rozhodovat mj. o hazardu a vybudování hospicu. O týden později se bude hlasovat o stavbě nové radnice a rekonstrukci fotbalového stadiónu Bohemians. V termínu komunálních voleb pak budou lidé rozhodovat o privatizaci bytů, opravách silnic, stavbě parkovacího domu a kamerovém systému.