Kalendář akcí

Filter:

Filter by Categories

Praha 10 zapojuje veřejnost do zadání architektonické soutěže na možnou novou radnici

Do zadání architektonické soutěže na variantní řešení budoucnosti svého sídla zapojuje radnice Prahy 10 své obyvatele. Již příští týden bude u metra Strašnická (které je zvažováno za vhodné místo výstavby nové radnice, pokud by tato varianta byla výhodnější než oprava radnice současné), a to v úterý 12. a čtvrtek 14. března mezi 14 a 18 hodinou, umístěn informační a plánovací stánek pro místní obyvatele. V návaznosti se pak v ZŠ Brigádníků uskuteční avizované veřejné setkání, a to 18. března od 18 do 20 hodin.

Publikováno: 08.03.2013
Kategorie: Zprávy tiskového mluvčího41

Veškeré dostupné informace k budoucnosti radnice již nyní mohou všichni zájemci nalézt na adrese www.praha10.cz/radnice . Od 15. do 25. března navíc na těchto stránkách budou moci všichni zájemci – občané Prahy 10 vyplnit elektronický dotazník, jehož tištěná podoba bude ve stejném období k dispozici také v infocentrech Prahy 10. V rámci dalšího postupu by v letošním dubnu měla zadání architektonické soutěže (které připraví zvláštní komise s účastí občanů) případně schválit městská rada a zastupitelstvo tak, aby mohla být soutěž v květnu zahájena.

O novém sídle úřadu se hovoří již několik volebních období. Rada Prahy 10 se už před dvěma roky ve svém programovém prohlášení zavázala hledat budoucí místo pro radnici. V březnu roku 2011 zastupitelstvo jednomyslně a hlasy napříč politickým spektrem schválilo rozpracování variantního řešení budoucnosti sídla radnice k dalšímu posuzování. Je zpracovávána studie nákladů na rekonstrukci Vlasty, na podzim 2012 obec schválila zadání pro Českou komoru architektů, která má v rámci otevřené soutěže vyčíslit náklady na případné vybudování novostavby na Strašnické. Na základě posouzení těchto dvou variant se teprve město bude rozhodovat, zda postaví radnici novou, anebo opraví tu současnou.

Praha 10 patří podle počtu obyvatel (114 tisíc) mezi největší česká města, jakými jsou například krajská centra Liberec, Hradec Králové či České Budějovice. Po sérii zeštíhlování úřadu zde nyní pracuje pouhých 349 lidí. Městská část šetří i na samosprávě – přestože zákon umožňuje volit až 45 placených zastupitelů, má nejnižší povolený počet – tedy 36.