Aktuality ze školství

V Praze 10 žije 15 lidí starších 100 let

Plného jednoho století věku se dnes v Praze 10 dožil Karel Ziegelheim, který si i přes svůj vysoký věk užívá spokojeného stáří. Podle jeho slov ho udržuje v dobré kondici hlavně humor a optimismus.  "Člověk mu v dnešní době může tyto vlastnosti jenom závidět. Na první pohled bych řekl, že je mu tak okolo sedmdesáti let. Bere život s nadhledem a rád si zažertuje. Každého musí uchvátit a svým optimismem. Je dobře, že takovéto lidi v městské části máme," popsal setkání s ním starosta městské části Praha 10 Bohumil Zoufalík, který byl k významnému jubileu oslavenci v den narozenin osobně popřát.

V Praze 10 žije 15 lidí starších 100 let

Karel Ziegelheim se narodil 23.10. 1913 v Praze a již 47 let žije v městské části Praha 10. Vyučil se cukrářem, později pracoval jako zlatník. Za celý svůj život nikdy nebyl v nemocnici. "Setkání s těmito lidmi je pro mě vždycky hodně povzbudivé a obdivuhodné. Jejich životní příběhy, když jsi uvědomím, jakou dobou si museli projít a co všechno museli prožít, jsou velmi zajímavé. O to více mě těší, že takovýchto lidí s tímto úctyhodným věkem nám v Praze 10 přibývá. V současné době jich v naší městské části žije přibližně patnáct," dodal starosta Zoufalík.