Aktuality z Úřadu městské části Praha 10

Poděkování starostky dobrovolníkům

Vážení a milí občané Prahy 10! Sousedé, přátelé!

Během pár týdnů se nám všem převrátil život naruby a my společně čelíme sakra těžké zkoušce.

Učíme se žít s novým slovem: COVID-19.

Praha 10 je, stejně jaké jiná města v České republice, městem roušek a prázdných ulic.

Ale zároveň je ale plná skvělých lidí. Koncem minulého týdne jsme spustili výzvu dobrovolníkům a hlásí se Vás desítky. Moc Vám za to děkuji. Nosíte nám doma ušité roušky a jste ochotni je nosit všem, kdo  je potřebují. Jste ochotni jim chodit nakupovat, chodit jim pro léky, venčit jejich domácí mazlíčky.

Vaše ochota pomáhat je pro mě velkým hrdinstvím. A zároveň naší obrovskou zbraní v boji se zákeřným virem. Tou další je respekt. Respekt k opatřením, která jsme nuceni přijímat, a jejich poctivé dodržování.

Jsem dojatá velkou vlnou solidarity, kterou u Vás vidím, a s veškerou pokorou Vám za ni děkuji. Mohu Vám slíbit, že Vaše pomoc se dostane ke všem, kdo ji potřebují. Mohu Vám slíbit, že s kolegy budeme pro Prahu 10 nadále pracovat ve dne v noci.

Skládáme zkoušku, na kterou jsme se nebyli schopni dopředu připravit.

A my to společně dokážeme! A tomu pevně věřím!