Přejít na hlavní obsah

Debrujáry v ZŠ Jakutská navštívili Francouzi

O tom, že je cena „Křesadlo“ ve správných rukou, se mohla přesvědčit i delegace francouzských pracovníků ve volném čase. Při své stáži v České republice navštívili klub debrujárů při ZŠ Jakutská v Praze. Za přítomnosti zástupkyně i ředitelky školy tak měli možnost obdivovat šikovnost debrujárů místního klubu i vedoucí Mgr. Zdenky Kočkové.
Setkání a Francouzi 27. března 2012
Společně s prezidentem Asociace malých debrujárů České republiky panem Petrem Zapletalem a tlumočnicí Marií Šmídovou navštívila naši školu skupina francouzských debrujárů, kteří k nám přišli za inspirací.
Všichni se věnují práci s dětmi a debrujárské pokusnictví je zaujalo natolik, že požádali o malou ukázku z naší činnosti.
Po úvodní nervozitě se s prvními pokusy okamžitě odbouraly všechny zábrany a zavládla spontánnost, hravost a zábava.
V průběhu setkání proběhla i výměna několika nápadů a závěrečná prohlídka celé školy ukončila příjemně laděné odpoledne.


Aktualizováno: 26.02.2026

Související aktuality