Za Waldesovým diamantem

Rodinná hra ve starých Vršovicích

Vydejte se s námi po stopách věhlasného podnikatele, sběratele a mecenáše umění a sportu Jindřicha Waldese! Na začátku minulého století stál za vynálezem vylepšeného stiskacího knoflíku, který pojmenoval po magickém diamantu Koh-i-noor. Nové patentky se rychle rozšířily do celého světa, takže si firma Waldes mohla dovolit výstavbu továrny ve Vršovicích a další rozvoj a úspěchy.

Jako připomínku osmdesátého výročí úmrtí této významné osobnosti „desítkových“ dějin jsme pro vás připravili dobrodružnou rodinnou hru. V autentickém prostředí starých Vršovic jsme umístili nebo označili 11 předmětů, které se vážou k Waldesovu životnímu příběhu. Pátrejte po nich ve zdejších uličkách – ve výlohách obchodů, v oknech či na fasádách domů.

Pomůže vám herní zápisník, který vždy trochu napoví, kam se máte vydat. Navíc přidá i zajímavé legendy a popíše úkoly, jejichž vyřešení vás přivede až k odměně v podobě bájného drahokamu!

Tlačítko - stáhněte si herní zápisník          Tlačítko - získejte diamant - vyplnění odpovědí

 

Hledat můžete kdykoliv od neděle 10. 10. do pátku 31. 1. 2022 a počítejte s tím, že projít celou trasu vám zabere nejméně dvě hodiny. Záleží pouze na vás, v jakém pořadí budete po jednotlivých předmětech pátrat, i když naše číslování jednotlivých zastavení je logickým vodítkem. Každopádně si předem prostudujte herní zápisník a trasu si trochu naplánujte. Bude se vám hodit mapa v papírové podobě nebo v mobilu, a pro pátrání v pozdních odpoledních hodinách si nezapomeňte vzít baterku! 

Hru jako jubilejní připomínku Jindřicha Waldese pro vás připravilo tiskové oddělení Úřadu městské části Praha 10.

Děkujeme všem, kteří umožnili realizaci hry „Za Waldesovým diamantem“ propůjčením prostoru.

Herní zápisník - verze pro tisk (PDF, 8 MB)¨- dvojstránky, ze kterých si můžete vytvořit deník. 

Než půjdete na úřad...

Pokud plánujete návštěvu úřadu, doporučujeme nejprve navštívit sekci Životní situace, kde získáte informace o tom, co budete k vyřešení Vaší záležitosti potřebovat.

Mělo by Vám pomoci:

Využijte dětský koutek...

Dětský koutek je do odvolání uzavřen.
Děkujeme za pochopení!

Licence Creative Commons © 2013–2021 MČ Praha 10