Kulturní dům Eden

Kulturní dům (KD) Eden se nachází ve Vršovicích, mezi sídlištěm Vlasta a nákupním centrem Eden. Byl postaven v roce 1980, uzavřen byl kvůli rychlému chátrání okolo roku 2000. Momentálně je KD mimo provoz a budova ve značně neuspokojivém stavu.  


Upozorňuje na to statický posudek, který si vedení MČ nechalo zpracovat. Materiál konstatuje, že statika je sice v pořádku, ale objekt nesplňuje současné normy zejména v požadavcích na bezbariérovost, v požární a hygienické problematice. Případné obnovení kulturních akcí v Edenu by s sebou navíc přineslo požadavek na minimálně 28 parkovacích míst, které by zřejmě bylo možné najít jen na úkor stávající zeleně.
 

V současné době je vyhlášena mezinárodní architektonicko-urbanistickou soutěž na návrh „Nového Edenu“. Ten vznikne v bezprostředním okolí radnice a zahrne i léta zavřený kulturní dům Eden. Více informací v tiskové zprávě.

 

Dokumenty ke stažení:
Statický posudek (PDF, 14,2 MB)

 

Mohlo by vás také zajímat

Než půjdete na úřad...

Pokud plánujete návštěvu úřadu, doporučujeme nejprve navštívit sekci Životní situace, kde získáte informace o tom, co budete k vyřešení Vaší záležitosti potřebovat.

Mělo by Vám pomoci:

Využijte dětský koutek...

Dětský koutek je do odvolání uzavřen.
Děkujeme za pochopení!

Licence Creative Commons © 2013–2021 MČ Praha 10