Diskuzní fóra

PředchozíPředchozí Go to previous topic
DalšíDalší Go to next topic
Poslední příspěvek 03 čvc 2019 04:48 odp. od  luciesi
Dům psí toaletou
 1 Odpovědi
Seřadit:
Nemůžete vkládat odpovědi.
Autor Zprávy

MartinŠimoníkNew Member


Posts:1
New Member


--
05 čvn 2019 10:29 dop.
  Dobrý den, jsem předseda SVJ bytového domu Slovinská 15 a rád bych požádal o radu, co můžeme jako dům dělat proti nezodpovědným pejskařům a jak nám může pomoci město (?). Z našeho domu se stal psí záchod, vchod do domu je doslova přes psí toaletu, nesnesitelný zápach. Lidé v přízemí žijí ve psích výkalech, psi jim doslova čurají do oken. Dům je z roku 1933, v historické části, není tedy možné bez svolení památkářů udělat jakoukoli legální úpravu na fasádě. Co tedy můžeme? Co pro nás může udělat město?

  Nechystá se regulace psů, nejen regulace, ale i omezení váhou a výškou na území Prahy 10? Vyšší pokuty za volně pobíhající psi, kde nemají co dělat? Co konkrétně dělá Praha 10 s tímto nešvarem?

  Předem děkuji za odpověď.

  luciesi  Basic Member


  Posts:115
  Basic Member


  --
  03 čvc 2019 04:48 odp.
  Dobrý den,

  MHMP, potažmo MČ Praha 10, nezajišťují ochranu fasád soukromých bytových domů proti psí moči. Doporučujeme se obrátit na firmy, které nabízejí fasádní nátěry s podobnými ochrannými prvky a možnosti aplikace s nimi probrat. Volně k prodeji jsou i odpuzovače či repelenty proti značkování. Jak jsou tyto přípravky funkční je ale otázkou. Na některých domech uvedený problém řeší vyvěšením upozorňujících cedulek, které na některé pejskaře mohou mít výchovný účinek.

  V současné době nemáme povědomí o tom, že by se na území hlavního města připravovala nějaká forma regulace pohybu psů po veřejných plochách. Návrh vyhlášky v tomto duchu byl již v minulosti připraven, a ze strany MČ Praha 10 podpořen, ale k jeho schválení ze strany Hlavního města Prahy nedošlo. Pohyb psů je nyní upraven místní vyhláškou o ochraně veřejné zeleně, která se vztahuje na pozemky evidované v katastru jako zeleň, zeleň v zástavbě nebo ostatní veřejná zeleň. Podle této vyhlášky je zakázáno volné pobíhání psů ve veřejné zeleni, vyjma míst, která jsou k tomu vymezena. Zcela je zakázán vstup se psem na dětská hřiště a pískoviště, resp. i umožnit na ně vstup psa. Dále je pohyb psů upraven např. zákonem o provozu na pozemních komunikacích, podle kterého je zakázáno volné pobíhání zvířat po pozemní komunikaci. Informace o vyhlášce je pod odkazem: http://vpp10.cz/vp-kolem-nas/inform...-informace . Některé z aktivit MČ v „psí problematice“ jsou dostupné pod odkazem https://vpp10.cz/vp-kolem-nas/infor...exkrementu .

  S pozdravem

  Bc. Ing. Jana Hejná
  referent – příprava projektů
  odbor životního prostředí, dopravy a rozvoje  Nemůžete vkládat odpovědi.


  Než půjdete na úřad...

  Pokud plánujete návštěvu úřadu, doporučujeme nejprve navštívit sekci Životní situace, kde získáte informace o tom, co budete k vyřešení Vaší záležitosti potřebovat.

  Mělo by Vám pomoci:

  Využijte dětský koutek...

  Rodiče mohou po dobu nutnou k vyřízení svých záležitostí přenechat děti ve věku od 3 do 10 let v dětském koutku, který najdete v přízemí budovy C.

  Otevírací doba:
  PO a ST: 8.00 - 12.00 a 13.00 - 17.30
  ÚT a ČT: 8.00 - 12.00 a 13.00 - 14.30
  PÁ: zavřeno

  Licence Creative Commons © 2013-2019 MČ Praha 10