Diskuzní fóra

PředchozíPředchozí Go to previous topic
DalšíDalší Go to next topic
Poslední příspěvek 23 zář 2019 01:17 odp. od  danielc
Parkování na rozhraní Vršovic a Vinohrad
 15 Odpovědi
Seřadit:
Nemůžete vkládat odpovědi.
Autor Zprávy

Veronika82New Member


Posts:1
New Member


--
21 bře 2018 02:26 odp.
  Dobrý den,
  bydlím u Grébovky na Praze 10, což je přesně rozhraní Vršovic a Vinohrad, kdy v Rybalkově ulici levá strana chodníku patří Praze 10 a pravá strana Praze 2. Tím pádem všichni parkují na Praze 10, protože Vinohrady mají modrou zónu, a proto se prostě nedá kde zaparkovat, a najít volné parkovací místo pro rezidenta Prahy 10 je často nadlidský úkol, a kolikrát objedete Vršovice třeba i 6x, než nějaké volné místo najdete, a kolikrát se to nepodaří a musím zaparkovat například u Koh-i-nooru.
  Nezamýšlí magistrát Prahy 10 o řešení této situace, aby i rezidenti Vršovic měli kde zaparkovat v ulicích které jsou dělené Prahou 2 a Prahou 10? Situace je oipravdu neúnosná, a to už ani nemluvím o výkopových pracích, a zabraných parkovacích místech kvůli stavbě.
  Další dotaz - budou modré zóny i v Praze 10, a jestli ano, budou tyto lokality kde se kříží Prahy 2 a 10 vedené jakoé smíšenéparkovací zóny (jako má například Praha 2 + 3 ?)

  Děkuji za odpověď

  vrdvorak  New Member


  Posts:4
  New Member


  --
  09 dub 2018 01:59 odp.
  Vážená paní Veroniko,

  obávám se, že Vám již nikdo z městského úřadu Prahy 10 neodpoví.
  Minimálně z těchto důvodů:
  a) komunální volby jsou již v říjnu 2018, takže možná až nová garnitura začne konat nebo nám začne rozdávat nové neokoukané sliby.
  b) tento web zatím sloužil pouze k tomu, aby se Ti, co chtějí něco řešit, měli kde vypovídat, ale zatím jsem si za těch 6 let, co občas něco napíši a občas si něco přečtu, že by se někdo z úřadu našimi připomínkami jakkoliv zabýval, krom "vtipných" odpovědí, abychom si jako rezidenti na Praze 10 někde zaplatili parkování, aby Ti co nejsou z Prahy 10, měli kde parkovat. Nebo Vám odpoví pan Čech něco v tom smyslu, že pravidla pro nastavení zón jsou nesmysl, ale definici toho, jak to řešit se nedozvíte.
  c) městská část již mnoho let slibuje, že až bude mít magistrát pravidla parkování pro celou Prahu, že se k tomu vyjádří nebo připojí. Jak jsem si zajisté všiml nejen já, zůstalo u slibů.
  d) řidiči jsou již tak nešťastní z toho ucpaného prostoru na parkování, že parkuji všude, kde najdou místo. A městská policie za to rozdává upomínky k úhradě pokuty, což je zajisté trvalý zdroj peněz. Zajímavé, že městská policie na těch samých místech, kde rozdává upomínky (obzvláště při noční službě je to oblíbená zábava), v době konání zápasů Slavie nevidí auta zaparkovaná na chodnících, na zebře, na "vegetaci" apod., i když stojí přímo u těchto aut. Stejně jako nevidí auta s povolením pro parkování pro "funkcionáře" úřadu Prahy 10 parkujícího opakovaně na zebře na Vršovické.
  e) ale třeba má úřad Prahy 10 rozpracovanou studii, kterou nám slavnostně předloží až těsně před volbami, aby stávající garnitura zabodovala. Možná, že opravování chodníků (výměna asfaltu za kostky) vždy těsně před volbami, je již okoukané.

  Důvodů by se za ty léta jistě dalo najít mnohem více, ale podstatné je, že budeme muset zase čekat, zda se po volbách náhodou něco nezmění. A budeme závidět např. městským částem Prahy 3 a Prahy 7, které se snaží velmi komunikovat s občany a něco pro ně dělat, myslím tím, řešit jejich problémy.

  Další možností je občanská neposlušnost nebo např. při každém zápasu Slavie doma požadovat po postávajících příslušnících policie, aby pokutovali auta stojící na chodnících a všude, kde se nemá, když již u toho stojí. Zajímavé, jak se praxe mění. Ještě před 8 lety mě pokutovali, když jsem na půl hodiny zastavil na chodníku, abych vynesl své spící děti a zavazadla do bytu, protože nebylo kde zaparkovat, a dnes mají všichni oči zavřené. Zřejmě díky finančnímu přínosu ze zápasů Slavie a podnikání majitelů Číňanů.

  S pozdravem
  vrd

  Petr R.  New Member


  Posts:5
  New Member


  --
  29 kvě 2018 02:08 odp.
  Jednoznačně potvrzuji naprosto katastrofální situaci v parkování v Praze 10 na rozhraní Vršovic a Vinohrad. V ulici, která bezprostředně sousedí s Prahou 2, parkuje 30 až 50% aut s registračními značkami (SPZ) z celé České republiky i ze zahraničí. Také se zde odstavují na dobu i delší než 1 týden auta turistů, kteří například odlétají z Prahy na dovolenou a u nás si bezplatně mohou nechat auto. Rovněž zde například parkuje auto, které sice má SPZ, ale je evidentně nepojízdné. Již minimálně tři roky se při pravidelném čištění ulic pod ním neuklízelo, v létě se okolo něj jenom obsekává tráva. Vyrozumění, která jsou policií zanechána za stěračem, zpravidla po delší době odnese vítr.....Snad by se to dalo řešit iniciativou na změnu ve specifikaci vraků. Ale tu iniciativu nikdo nevyvíjí.

  V loňském roce byly v sousední Praze 2 rozšířeny tzv. smíšené parkovací zóny s provozní dobou od 8 do 20 hodin. V této době v nich návštěvníci platili, mimo provozní dobu bylo parkování zdarma. Zastupitelstvo Prahy 2 velice brzy tuto provozní dobu změnilo na nepřetržitou, od nedělní půlnoci do půlnoci v pátek. Důvodem bylo to, že zde parkovali (zoufalí) občané Prahy 10. A co vedení Prahy 10 ? To není schopno v této oblasti řešit nic, jenom si nechává nyní vypracovávat již druhou studii dopravy v klidu a čeká, co bude po volbách....

  S pozdravem
  Petr R.

  danielc  New Member


  Posts:57
  New Member


  --
  04 čvn 2018 11:24 dop.
  Dobrý den,

  aktuální stanovisko městské části v dané záležitosti viz zde:
  http://www.vpp10.cz/hlavni-stranka/...c-praha-10

  Čech

  ZacneteNaTeRadniciNecoDelat  New Member


  Posts:1
  New Member


  --
  09 čvc 2018 12:12 odp.
  Dobry den,

  pri dnesnim zpusobu registraci vozidel, kdy neni treba menit SPZ, bych opravdu neresila co ma kdo na znacce, jelikoz to o nicem nevypovida.
  Mame trvale bydliste na P10 a znacku mame take cizi-firemni vozidlo.

  Radnice Prahy 10 by se mela opravdu rychle probrat a situaci vyresit, skoda,ze si nevzali priklady ze vsech mestskych casti kolem P10! P2,mP4, P7, P8-vsichny radni garnitury byly schopnejsi nez tahle, je to az neuveritelne, jak je P10 diky tomuto zastoupeni pozadu.

  Nastesti mame ty volby a doufejme, ze v rijnu prijde snad nekdo alespon komunikativnejsi, kdyz uz ne schopnejsi.

  Petr R.  New Member


  Posts:5
  New Member


  --
  09 čvc 2018 05:35 odp.
  Ano, teď už se podle SPZ nepozná, kdo je odkud. A jak to tedy poznají zpracovatelé draze zaplacené studie ?

  danielc  New Member


  Posts:57
  New Member


  --
  17 čvc 2018 07:38 dop.
  Dobrý den,

  garnitury jmenovaných MČ měly na zavedení ZPS jiný názor.
  Ohledně otázky, odkud kdo je - nepoznají to.

  Čech


  JanaB2  New Member


  Posts:2
  New Member


  --
  19 lis 2018 10:05 odp.
  Vážený pane Čechu,

  Váš odkaz na uvedný článek, zmiňující se o plánování další Studie, je opravdu až humorný. Studií jsme tu již měli několik. Stejně tak Vašich vysvětlení týkajících se "nevyužitých parkovišť u Slavie v době pořádání akcí na stadionu" (no kdo by tam parkoval když v okolních ulicích to má zdarma?). nutnosti zavádět zóny pouze v souladu s celopražskou koncepcí - která prý neustále chybí (zajímavé je, že ostatním MČ toto naprosto nevadi a zóny zavedli už před lety), nároku mimopražských někde zaparkovat (bez komentáře) a finanční zátěží ročního parkovného na domácnosti s nižšími příjmy (asi by měli dostávat i benzin a pneu zdarma) apod. Jednou jsem z MČ obdržela radu, abych si zaplatila parkování u Zimního stadionu Slavie a domů dojížděla 3 stanice tramvají - no to s radostí udělám, abych uvolnila bezplatné parkovací místo našim sousedům z Vinohrad, Brna nebo Hradce Králové.

  Výsledkem naprosté nečinnosti MČ P10 je, že se Vršovice staly zónou bezplatného P+R pro celé široké okolí. Firmy nám tu odstavují firemní vozidla (za která by jinde musely těžce zaplatit), dodávky, náklaďáky, parkují nám tu lidé z Vinohrad a jim přilehlých částí. Již od šesté hodiny ráno sem najíždějí auta z Jižní spojky a Brněnské dálnice a objíždějí tu dokola aby si mimopražští zdarma zaparkovali a dál do centra pokračovali pohodlně MHD. V době konání akcí na Slavii jsme naprosto bez šance, a to i když si třeba jen chceme zajet nakoupit do OC Eden.

  Zkuste si prosím dojet autem k O2 Areně a zaparkovat v přilehlé ulici - tam se případně poučíte, co MČ může dělat, aby ochránila své rezidenty. A o zimní dovolené si zajeďte prohlédnout systém rezidenčního parkování do Špindlerova Mlýna, kde si může zakoupit parkovací kartu pouze vlastník bytu v ŠM a to jen jednu kartu na bytovou jednotku.

  K tomuto již roky neutěšenému stavu ve Vršovicích jsme nyní jako voliči jistě přihlíželi v rámci voleb 2018. A budeme to tak dělat i nadále. A za sebe hlásím - je mi úplně jedno jaká to bude strana, klidně zvolím Marťany, Píráty nebo majitele Čapího hnízda, pokud konečně zajistí, aby v ulicích P10 parkovali pouze rezidenti P10.

  Tak doufáme, že se bude naše MČ starat o parkování svých rezidentů alespoň se stejným úsilím, s jakým organizuje soutěž o nejhezčího psa Prahy 10 nebo kurzy trénování paměti pro seniory.

  Zdravíme,

  Občané a Voliči

  danielc  New Member


  Posts:57
  New Member


  --
  20 lis 2018 12:05 odp.
  Dobrý den,

  o zavedení zóny placeného stání rozhoduje zastupitelstvo městské části, které musí o její zřízení požádat hlavní město Prahu. Nezbytným podkladem k podání žádosti je aktuální analýza dopravy v klidu, končící vedení MČ Praha 10 zadalo její vypracování, analýza probíhá. Po jejím dokončení (prosinec/leden) bude předložena novému zastupitelstvu k seznámení a rozhodnutí o dalším postupu.

  Čech

  Petr R.  New Member


  Posts:5
  New Member


  --
  28 lis 2018 10:40 odp.
  Dobrý den, k diskuzi na toto téma připomínám, že prioritou hnutí Vlasta bylo v předvolební prezentaci mimo jiné i vyřešení parkování "občanů Vršovic". A na obranu pana Čecha sděluji, že on je "jenom" úředníkem, který se musí řídit rozhodnutími zastupitelstva a rady, které jsme si (někdy bohužel špatně) zvolili....

  Petr R.  New Member


  Posts:5
  New Member


  --
  04 dub 2019 03:00 odp.
  Dle vyjádření pana Čecha z listopadu 2018 měla být "Studie o parkování v klidu v Praze 10", která je materiálem pro zavedení regulace parkování hotova v prosinci 2018 až lednu 2019. Dle další informace pak v únoru 2019. Nyní je duben a výstup z této studie zřejmě nebyl ani zpracován, ani předložen do zastupitelstva. Na co se čeká ????? Na webových stránkách Prahy 10 jsou informace o parkování staré 7 let. Praha 10 se už stala vyhlášeným parkovištěm aut z celé republiky na úkor lidí zde žijících. To už zase máme v Praze 10 neschopnou radu a zastupitelstvo ?

  rbc  New Member


  Posts:1
  New Member


  --
  04 dub 2019 04:03 odp.
  Studie je kompletně zveřejněná na webu Prahy 10: http://www.praha10.cz/mestska-cast/...vy-v-klidu
  Podle vyjádření starostky resp. radního pro dopravu budou v dohledné době veřejná projednávání s občany dotčených částí Prahy 10, následně dojde k formulaci a schválení řešení (tedy v případě zón zejména kde konkrétně a za jakých konkrétních podmínek) a v případě přijetí řešení formou zón i k oficiálním krokům k jejich zřízení.

  danielc  New Member


  Posts:57
  New Member


  --
  13 kvě 2019 03:10 odp.
  Dobrý den,

  právě se rozebíhají veřejná setkání s vedením MČ Praha 10, viz https://www.praha10.cz/urad-mc/tisk...cleid=2764 . Jejich součástí bude vždy od 18:00 hod představení vývoje parkování v MČ Praha 10 místostarostou pro dopravu.

  Čech

  danielc  New Member


  Posts:57
  New Member


  --
  20 kvě 2019 09:00 dop.
  Dobrý den,

  vkládám pro info:
  https://praha10.cz/urad-mc/tiskove-...cleid=2786

  Čech

  vrdvorak  New Member


  Posts:4
  New Member


  --
  21 zář 2019 11:27 dop.
  Kde je možné se seznámit s představením řešení z června 2019 od pana Humplíka nebo to byla zase jen marketingový tah bez jakéhokoliv praktického dopadu pro občany?

  danielc  New Member


  Posts:57
  New Member


  --
  23 zář 2019 01:17 odp.
  Nemůžete vkládat odpovědi.


  Než půjdete na úřad...

  Pokud plánujete návštěvu úřadu, doporučujeme nejprve navštívit sekci Životní situace, kde získáte informace o tom, co budete k vyřešení Vaší záležitosti potřebovat.

  Mělo by Vám pomoci:

  Využijte dětský koutek...

  Rodiče mohou po dobu nutnou k vyřízení svých záležitostí přenechat děti ve věku od 3 do 10 let v dětském koutku, který najdete v přízemí budovy C.

  Otevírací doba:
  PO a ST: 8.00 - 12.00 a 13.00 - 17.30
  ÚT a ČT: 8.00 - 12.00 a 13.00 - 14.30
  PÁ: zavřeno

  Licence Creative Commons © 2013-2019 MČ Praha 10