Diskuzní fóra

PředchozíPředchozí Go to previous topic
DalšíDalší Go to next topic
Poslední příspěvek 13 srp 2018 09:48 dop. od  danielc
Křižovatka Jahodová x Topolová
 7 Odpovědi
Seřadit:
Nemůžete vkládat odpovědi.
Autor Zprávy

MarzalNew Member


Posts:3
New Member


--
14 pro 2017 12:00 odp.
  Dobrý den, dnes opět došlo k poměrně vážné dopravní nehodě na křižovatce Jahodová x Topolová. Vážné z toho důvodu, že po střetu jedno z vozidel "vyletělo" ze silnice na chodník, za nímž odmrštilo kontejnery na tříděný odpad, a zastavilo se až o strom u nedaleké trafostanice. Obdobná nehoda se stala poměrně nedávno, kdy pro změnu obě vozidla skončila na chodníku pod blízkým věžákem. Nechci si ani představit, jaké následky by tyto nehody měly pro chodce , kteří by se na chodníku či u kontejnerů v těchto chvílích pohybovali. Troufám si tvrdit, že příčina těchto nehod je vždy stejná - nepřiměřená rychlost vozidla jedoucího po Topolové a velice omezený výhled řidiče jedoucího po Jahodové, který do křižovatky pořádně nevidí z důvodu vozidel, neustále beztrestně parkujících u lampy na chodníku před blízkou hernou. Řešení? Snížení maximální povolené rychlosti v Topolové ul. před autobusovou zastávkou a křižovatkou s Jahodovou ul.? Retardéry v Topolové ulici před přechodem pro chodce u křižovatky s Jahodovou? Důsledné potírání pohodlného parkování na chodníku před blízkou hernou? Děkuji za Vaše vyjádření.

  danielc  New Member


  Posts:51
  New Member


  --
  02 led 2018 02:01 odp.
  Dobrý den,

  umístěním tzv. baliset (zelenobílých sloupků) před přechod v ul. Jahodové byly i rozhledové poměry inkriminované křižovatky výrazně zlepšeny. Pokud výhled omezují vozidla zaparkovaná na chodníku, je účelné k operativnímu zákroku volat např. městskou policii na bezplatné tel. lince 156.

  Omezení rychlosti na sběrných komunikacích typu Topolové je velmi sporné a dle našich poznatků bez výsledku. Osazení zpomalovacích prahů na komunikaci, kterou je vedeno několik bus linek nebudeme iniciovat. Tato zařízení generují značný hluk a otřesy. Práh v Topolové blíže k ul. Švehlova byl v minulosti umístěn z důvodu přechodu v bezprostřední blízkosti školy, klesání komunikace a směrovému oblouku.

  Dotazem na PČR bylo zjištěno, že důvodem nehody bylo nedání přednosti vozidlu, jedoucímu po ul. Topolové. Je nám líto, ale nikdo nedokáže zabránit všem nehodám. Křižovatka je dle našeho názoru přehledná a při dodržování dopravních předpisů nijak nebezpečná. Řidiči odbočující z Jahodové by měli být obezřetní a neměli by do křižovatky vjíždět, pokud dostatečně nevidí na všechna ramena křižovatky.

  Jitka Čuřínová
  vedoucí referátu dopravy a speciálního stavebního úřadu
  Odbor životního prostředí, dopravy a rozvoje

  Marzal  New Member


  Posts:3
  New Member


  --
  02 led 2018 02:42 odp.
  Dobrý den, děkuji za odpověď.

  Vámi uváděné "balisety" rozhodně nepřispěly ke zlepšení výhledu z Jahodové do Topolové ulice, neboť jsou umístěny již před přechodem pro chodce v Jahodové ulici. Na výhled do Topolové ulice tak nemají naprosto žádný vliv. Vzhledem k tomu, že po Topolové ul. velice často projíždějí hlídky Městské policie a kolem vozidel, parkujících na chodníku, prochází strážník, neměl by být Vámi zmiňovaný operativní zákrok z jejich strany samozřejmostí?

  Máte pravdu v tom, že nikdo nedokáže zabránit všem nehodám, ale velkou roli hraje prevence a minimalizace rizikových situací. Dále uvádíte, že "křižovatka je dle našeho názoru přehledná a při dodržování dopravních předpisů nijak nebezpečná" - ale já Vám snad naprosto srozumitelně sděluji, že právě dopravní předpisy jsou zde vícero způsoby porušovány - čili jsme opět na začátku... Policie je nevšímavá, Městská část Prahy 10 se v tomto ohledu nemíní nikterak angažovat, opět se čeká na "průser". Den po výše uvedené nehodě stála na křižovatce u rozházených kontejnerů třída z nedaleké mateřské školky. Představte si, co by se asi stalo, kdyby školka vynášela tříděný odpad o den dříve a jaké následky by pro malé děti měl střet s velkou rychlostí přes chodník jedoucím SUV - jestli ani toto není impuls nějak konat, tak opravdu nevím.

  danielc  New Member


  Posts:51
  New Member


  --
  03 led 2018 09:33 dop.
  Městskou policii jsme o zvýšenou kontrolu a dozor nad stáním na chodníku v rozhledu křižovatky požádali. Pokud by nedošlo ke zlepšení, projednáme se zástupcem Policie ČR, jehož písemné stanovisko je zákonným podkladem pro jakékoliv změny v dopravním značení, případné vynucení rozhledových poměrů fyzickými zábranami. Snižovat rychlost a stavět prahy všude, kde řidiči porušením pravidel provozu zhoršují rozhled, není možné.

  Jitka Čuřínová
  vedoucí referátu dopravy a speciálního stavebního úřadu
  Odbor životního prostředí, dopravy a rozvoje

  Jdlask  New Member


  Posts:11
  New Member


  --
  04 srp 2018 12:05 dop.
  Docela by se hodilo dopravnim znacenim zrusit soucasny zvyk parkovat v Topolove od Jahodove dolu k Maceskove - nejsem si jist, zda jsou dodrzeny 3m ke stredni care. Ale kazdopadne tam autobusy museji projizdet opatrne a prujezde je problematicky.

  danielc  New Member


  Posts:51
  New Member


  --
  06 srp 2018 02:38 odp.
  Dobrý den,

  vozovka v daném úseku je široká 9 m a čára není souvislá, parkování je v pořádku. Není potřeba uvolňováním vozovky urychlovat provoz vozidel.

  Čech

  Jdlask  New Member


  Posts:11
  New Member


  --
  11 srp 2018 07:17 odp.
  Vporadku to neni, kdybyste znalusek osobne! Ale pokud chcete tvrdot,ze tam je 9m, tak nechte premalovat stredovou caru,tj.posunte ji adekvatne smerem k protejsimuobrubniku, aby pruhy pro jizdu byly stejne siroke - ted musi shora solu jedouci autobus presahovat pres caru!!!

  danielc  New Member


  Posts:51
  New Member


  --
  13 srp 2018 09:48 dop.
  Znám osobně. Míněno v souladu s pravidly provozu ohledně 3 m ke střední čáře. Návrh na přeznačení máme v podnětech k projednání s policií.
  Čech
  Nemůžete vkládat odpovědi.


  Než půjdete na úřad...

  Pokud plánujete návštěvu úřadu, doporučujeme nejprve navštívit sekci Životní situace, kde získáte informace o tom, co budete k vyřešení Vaší záležitosti potřebovat.

  Mělo by Vám pomoci:

  Využijte dětský koutek...

  Rodiče mohou po dobu nutnou k vyřízení svých záležitostí přenechat děti ve věku od 3 do 10 let v dětském koutku, který najdete v přízemí budovy C.

  Otevírací doba:
  PO a ST: 8.00 - 12.00 a 13.00 - 17.30
  ÚT a ČT: 8.00 - 12.00 a 13.00 - 14.30
  PÁ: zavřeno

  Katalog firem a služeb

  Licence Creative Commons © 2013-2019 MČ Praha 10