Úvod do diskusních fór

Úvod
Nové téma

Odpovědi na příspěvky
Moderování příspěvků
Úprava informací o Vás a vzhledu fór
Moje příspěvky

Hledání


 

Úvod
V diskusním fóru můžete vkládat příspěvky na aktuální témata, či reagovat na příspěvky jiných přispěvatelů. Diskusní fóra jsou členěna do jednotlivých skupin, například  Doprava, Privatizace a výběrová řízení na byty, Sociální problematika či jiné. V těchto diskusních skupinách se nacházejí jednotlivá diskusní témata a reakce na ně.
Základní výpis diskusních skupin obsahuje informace o posledním příspěvku, počtu příspěvků ve všech souvisejících tématech a počet těchto témat. Dle ikonky u skupiny témat je možno zjistit, zda přibyly nové příspěvky od vaší poslední návštěvy:

x

Obsahuje nové příspěvky

s

Neobsahuje nové příspěvky

Po rozkliknutí diskusní skupiny je zobrazen seznam jednotlivých témat, která tématicky spadají do stejné skupiny. Podobně jako u skupin je zde naznačeno, zda téma obsahuje nové příspěvky od Vaší poslední návštěvy:

x

Obsahuje nové příspěvky

x

Neobsahuje nové příspěvky

Vytváření nového tématu
Pro vkládání příspěvků a vytváření témat musíte být přihlášen/a (viz odkaz Zaregistrovat  či Přihlásit se vpravo nahoře na stránce).

login

Vytvořením nového tématu založíte diskusi na nějaké konkrétní téma. Nezakládejte prosím nová témata podobná již existujícím, spíše se zapojte do diskuse v již vytvořených tématech.
Nové téma vytvoříte kliknutím na odkaz „Nové téma“

netema

Ve formuláři vyplníte předmět tématu, přesně specifikující téma diskuse. Nevkládejte nicneříkající pojmy jako „Dotaz“ a podobně. Lepší je „Dotaz na parkovací zóny v Praze 10“. Do textového editoru vyplňte text samotného příspěvku. Můžete použít základní formátování.

ukazkovydotaz

Zprávu si můžete zobrazit tlačítkem náhled, stornovat jí, či tlačítkem Submit odeslat.
Zaškrtávátko „Upozornění“ slouží k možnosti odebírat emailem upozornění na nové zprávy ve vašem tématu.

Odpovědi na příspěvky
Odpovídaní na příspěvky je podobné, jako vytváření nového tématu. Slouží k reakci na konkrétní příspěvek, či přispění do konkrétního diskusního tématu.
U každého příspěvku, který není vložen Vámi jsou zobrazená tlačítka „Citovat“ a „Odpovědět“.

citovat

Mají podobnou funkci, vložení rekce na příspěvek, s tím, že tlačítko Citovat přidá obsah příspěvku, na něž reagujete, do příspěvku Vašeho.
Stejně jako u vytváření nového tématu máte možnost si vámi vytvořený příspěvek prohlédnout před odesláním a odeslat.

Moderování příspěvků
Obecně jsou diskusní fóra moderována, to znamená, že odeslaný příspěvek se na stránkách nezobrazí okamžitě, ale až po kontrole moderátorem. Tato doba může být od několika minut, až po dny, v závislosti na množství příspěvků a pracovní dobu. Vyčkejte, o zveřejnění Vašeho příspěvku budete informován/a emailem.

Úprava informací o Vás a vzhledu fór
V záložce Moje nastavení máte možnost nastavení informací o Vás, například kontakt, email, číslo ICQ apod. Dále zde máte možnost nastavit si vzhled fór (počet příspěvků na stránku...) či možnosti sledování jednotlivých diskusních fór.
Jednotlivé volby jsou popsané a vysvětlené ve formuláři, po kliknutí na ikonku otazníku u jednotlivých položek.

vlast

Moje příspěvky
V této záložce máte možnost zobrazit všechny Vaše příspěvky, vložené do diskusních fór bez ohledu na téma a skupinu fór.

Hledání
Záložka hledání obsahuje specializované hledání v diskusních fórech. Můžete specifikovat různé hlediska, podle kterých hledat, oblast v níž se má hledat, časový interval a podobně. Vyhledávání v diskusních fórech je přístupné i přes hlavní hledání webu (v záhlaví všech stránek).

hledani

Nyní vzhůru do diskusních fór!

Než půjdete na úřad...

Pokud plánujete návštěvu úřadu, doporučujeme nejprve navštívit sekci Životní situace, kde získáte informace o tom, co budete k vyřešení Vaší záležitosti potřebovat.

Mělo by Vám pomoci:

Využijte dětský koutek...

Rodiče mohou po dobu nutnou k vyřízení svých záležitostí přenechat děti ve věku od 3 do 10 let v dětském koutku, který najdete v přízemí budovy C.

Otevírací doba:
PO a ST: 8.00 - 12.00 a 13.00 - 17.30
ÚT a ČT: 8.00 - 12.00 a 13.00 - 14.30
PÁ: zavřeno

Licence Creative Commons © 2013-2019 MČ Praha 10