Diskuzní fóra

PředchozíPředchozí Go to previous topic
DalšíDalší Go to next topic
Poslední příspěvek 11 říj 2017 09:40 dop. od  luciesi
Kácení vzrostlých stromů v Malešicích
 1 Odpovědi
Seřadit:
Nemůžete vkládat odpovědi.
Autor Zprávy

Alesp76New Member


Posts:4
New Member


--
09 říj 2017 08:52 odp.
  Dobrý den,

  prosím o informaci, z jakého důvodu byly pokáceny 50leté, téměř 30m vysoké topoly za domem v ulici Přistoupimská v Praze 10, Malešicích?

  Přesné místo v červeném rámečku zde:  Stromy, alespoň dle vzhledu, byly zdravé a hnízdilo v nich velké množství zpěvného ptactva. Mezi domy působily velmi esteticky a bylo hezké a uklidňující na ně koukat. Navíc v Praze, kde by se zeleň měla obzvláště chránit a kde takovéto vysoké stromy hrají roli i zvukových bariér a filtrů smogu. A toto není první případ pokácení celé řady vzrostlých topolů v Malešicích. Před časem se stalo úplně to samé na opačné straně u ul. Limuzská.

  Důvod tedy musí být asi hodně vážný, že takovéto kácení povolujete, protože odbor "Životní prostředí" by logicky měl životní prostředí spíše chránit než schvalovat jeho ničení.

  Děkuji za informaci a přeji hezký den.

  luciesi  Basic Member


  Posts:114
  Basic Member


  --
  11 říj 2017 09:40 dop.
  Dobrý den,

  žádost o povolení ke kacení vzrostlých topolů na dětském hřišti v ulici Přistoupimské bylo podáno z důvodů, že dřeviny se nacházely ve vrcholové fázi rozvoje a byl zřejmý začáteční projev prosychání větví, které svým pádem ohrožovali okolí hřiště. Dále bylo zaznamenáno u dřevin nadměrné výtoky ve větevních vidlicích, rozdvojování kmenů a rozsáhlé narušení povrchových kořenů, čímž by mohlo dojít k narušení stability a následný pád dřeviny. Při ponechání stromů by se zvýšilo riziko úrazu uživatelů hřiště.

  S pozdravem

  Simona Kupková, DiS.
  Nemůžete vkládat odpovědi.


  Než půjdete na úřad...

  Pokud plánujete návštěvu úřadu, doporučujeme nejprve navštívit sekci Životní situace, kde získáte informace o tom, co budete k vyřešení Vaší záležitosti potřebovat.

  Mělo by Vám pomoci:

  Využijte dětský koutek...

  Rodiče mohou po dobu nutnou k vyřízení svých záležitostí přenechat děti ve věku od 3 do 10 let v dětském koutku, který najdete v přízemí budovy C.

  Otevírací doba:
  PO a ST: 8.00 - 12.00 a 13.00 - 17.30
  ÚT a ČT: 8.00 - 12.00 a 13.00 - 14.30
  PÁ: zavřeno

  Katalog firem a služeb

  Licence Creative Commons © 2013-2019 MČ Praha 10