Diskuzní fóra

PředchozíPředchozí Go to previous topic
DalšíDalší Go to next topic
Poslední příspěvek 23 lis 2017 12:49 odp. od  luciesi
Bezpečnost
 3 Odpovědi
Seřadit:
Nemůžete vkládat odpovědi.
Autor Zprávy
Libor
New Member
Posts:9 New Member

--
28 zář 2017 02:09 dop.
  Dobrý den,
  na hlavní stránce chybí téma "Bezpečnost", tak píši sem.

  Cca před hodinou (půlnoc z 27. na 28.9.2017) se na křižovatce ulic Na míčánkách a Ruská objevila skupinka asi 5 mírně podnapilých mladých osob ve věku cca 20-30 let.
  Na prostranství u potravin se chvíli zdrželi a poté se dva mladíci z této skupinky začali prát, přičemž na ně pokřikovala dívka/žena z oné skupinky ať toho nechají.
  Bylo okolo toho mnoho křiku a když rvačka skončila, tak jeden z oněch mladíků z ničeho nic vyskočil na přední kapotu a čelní sklo blízkého zaparkovaného osobního vozu Seat Ibiza, přičemž poškodil jeho kapotu a ono čelní sklo zničil - produpnul.
  V ten moment se celá skupinka dala na útěk Ruskou ulicí směrem dolů k Bělocerkevské. Na místo byly volány PČR i MP, bohužel onu skupinku již zřejmě nenalezli.

  Je to v této lokalitě čím dál častější jev, kdy skupinky podnapilých přichází ze shora z Vinohrad (Korunní, Vinohradská, Flora) míří často dolů k Edenu (třeba na na tramvaj), pokřikují tu po ulicích, poškozují veřejný i soukromý majetek a tropí výtržnosti. (po autech vysypané zbytky pop cornu i s krabicemi ze Cinema city Flora, rozbité lahve od alkoholu, poškozená zaparkovaná vozidla atd.)

  Měl bych dva dotazy:
  1) je možné požádat o častější noční kontrolní průjezdy hlídek PČR a MP v této lokalitě Vršovic (zástavba mezi ul. Ruská-Vršovická / Moskevská-Bělocerkevská) cca v rozmezí 23-04 hodin ?

  2) byla by možna instalace "zvonečku" kamery MKS na křižovatku Ruská-Na míčánkách ?
  Díval jsem se do mapy a zatímco na kratší Moskevské je kamer několik (3-4), tak na Ruské v její rovné části není ani jedna. (až na konci, za ohybem u ul. V předpolí)

  http://www.mapakamer.cz/mapakamer/
  http://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/...ha_10.html

  Děkuji za odpověď.
  luciesi
  Basic Member
  Posts:114 Basic Member

  --
  02 říj 2017 05:23 odp.
  Dobrý den,

  podnět předáme MP a PČR.

  Kamera MKS v dané lokalitě byla plánována, nicméně další rozvoj je realizován vlastníkem, což je MHMP. Dle schválené koncepce rozvoje MKS dojde k posílení datových úložišť a k postupné výměně kamer stávajících, vzhledem k jejich nedostatečným rozlišovacím parametrům. Poslední kamera MKS byla prosazena na MHMP a instalována v Praze 10 v roce 2016 na křížení ul. 28. pluku x U Roháčových kasáren (v seznamu není). Jedná se o velice nákladné investice (přenos dat, technika, pronájem atd).

  S pozdravem

  Bc. Miloš Jurča
  Vedoucí oddělení bezpečnostního managementu
  v odboru kontroly a komunikace

  Libor
  New Member
  Posts:9 New Member

  --
  06 lis 2017 08:44 odp.
  Podnět jste zřejmě nepodali anebo to nefunguje.
  V noci na dnešek mi nějaký vandal v Ruské, nějakým předmětem (nejspíš klíčem) udělal dlouhý šrám přes přední kapotu vozu !!!

  Takže Vám neděkuju za to, že máte Vršovice na háku xxxxx !!!

  Udělat ve Vršovicích zóny aby rezidenti (kteří tu žijí a koupili tu byty za miliony) neměli parkoviště pod okny plná aut z Vinohrad,
  firemních dodávek z jiných částí Prahy, vraků a jiných vehiklů, na to nemáte odvahu ... a zvýšit bezpečnost v oblasti nedokážete.
  Když po vás člověk něco chce, tak dokážete vyjmenovat důvody proč to nejde.
  Řešení však najít neumíte.
  Nejhorší čtvrť v Praze tyhle desítkový Vršovice, zlatý Karlín.
  luciesi
  Basic Member
  Posts:114 Basic Member

  --
  23 lis 2017 12:49 odp.
  Dobrý den,

  oblast Vršovic a Vinohrad nebyla při své výstavbě dimenzována na parkování vozidel ve stávajícím rozsahu. Případným zavedením parkovací zóny by se problém s nedostatkem parkovacích míst rozhodně nevyřešil. Potřeba parkovacích míst byť i jen pro rezidenty Prahy 10 je vyšší než aktuální počet legálních parkovacích míst. Není tedy úplně správné vydávat parkovací oprávnění a zároveň vědět, že za tento poplatek občan nemusí nalézt parkovací místo. Zároveň poplatek za případnou parkovací zónu považuji osobně za příliš nízký. Stav vozidel by se v rámci ochrany životního prostředí měl spíše snižovat a ne stále zvyšovat. Pokud ale někdo vozidlo skutečně potřebuje měl by počítat, že jeho parkování bude něco stát. Za tyto utržené peníze by se pak měl primárně zvyšovat počet parkovacích stání mimo komunikace.

  Toto vyjádření berte jako názor úředníka, která má na starost mimo jiné i ochranu životního prostředí.

  S pozdravem

  Bc. Martin Pecánek
  vedoucí odboru
  odbor životního prostředí, dopravy a rozvoje
  Nemůžete vkládat odpovědi.


  Než půjdete na úřad...

  Pokud plánujete návštěvu úřadu, doporučujeme nejprve navštívit sekci Životní situace, kde získáte informace o tom, co budete k vyřešení Vaší záležitosti potřebovat.

  Mělo by Vám pomoci:

  Využijte dětský koutek...

  Rodiče mohou po dobu nutnou k vyřízení svých záležitostí přenechat děti ve věku od 3 do 10 let v dětském koutku, který najdete v přízemí budovy C.

  Otevírací doba:
  PO a ST: 8.00 - 12.00 a 13.00 - 17.30
  ÚT a ČT: 8.00 - 12.00 a 13.00 - 14.30
  PÁ: zavřeno

  Katalog firem a služeb

  Licence Creative Commons © 2013-2019 MČ Praha 10