Diskuzní fóra

PředchozíPředchozí Go to previous topic
DalšíDalší Go to next topic
Poslední příspěvek 06 zář 2017 11:22 dop. od  Karin
Zřízení školního klubu při ZŠ Kodaňská
 6 Odpovědi
Seřadit:
Nemůžete vkládat odpovědi.
Autor Zprávy

PTumovaNew Member


Posts:2
New Member


--
21 dub 2017 03:03 dop.
  Dobrý den, zajímalo by mne, co je potřeba ke zřízení školního klubu. Ve škole nám bylo řečeno, že pro příští školní rok nemůžeme z kapacitních důvodů počítat se školní družinou pro čtvrťáky. Velmi bychom proto uvítali zřízení školního klubu. Víme, že škola prostory nemá, ale nemohla by městská část poskytnout nějaké nebytové prostory v blízkém okolí školy? Nenašel by se třeba nějaký prostor v nedalekém kině Vzlet, které stejně není využité? Myslím, že minimálně čtvrťáci by si ještě zasloužili alespoň částečnou odpolední péči nebo alespoň jakousi klubovnu, kde by mohli trávit volný čas než, aby se museli po odpoledních potulovat po okolí nebo obcházet byty spolužáků. Děkuji předem za odpověď.

  nicolt  New Member


  Posts:3
  New Member


  --
  24 dub 2017 06:18 odp.
  Vážená paní Tůmová,

  Váš dotaz jsem dnes konzultovala s Mgr. Luďkem Doležalem, referentem pedagogicko-organizačního referátu Odboru školství Úřadu městské části Praha 10. Z jeho slov vyplynulo, že Městská část Praha 10 do příštího roku 2018 plánuje půdní nástavbu v Základní škole Karla Čapka, Praha 10, Kodaňská 16/658, Bohužel však Odbor školství nedisponuje žádnými nebytovými prostory ke zřízení školního klubu.
  V otázce volných nebytových prostor si Vás dovolujeme proto odkázat na paní Romanu Šímovou, e-mail: romanas@praha10.cz, vedoucí referátu nebytových prostot, Odboru majetkoprávního ÚMČ Praha 10.
  Děkuji.

  S úctou

  Martina Mottlová
  vedoucí Odboru školství

  PTumova  New Member


  Posts:2
  New Member


  --
  25 dub 2017 02:11 odp.
  Vážená paní Mottlová, děkuji za Vaši odpověď. Nicméně nevím o nic víc než předtím. Zkusím se vyjádřit jasněji. My jako rodiče chceme, aby se naše děti příští školní rok netoulaly po odpolednách po ulicích a bylo pro ně zajištěno alespoň místo, kde se mohou scházet v bezpečí a pod střechou. Družina bude plná mladších dětí, na školní klub nebude ve škole místo. Co pro nás můžete udělat Vy jako školský odbor - městská část - zřizovatel školy? Jak máme postupovat v této věci my jako rodiče? Předem děkuji za odpověď. S pozdravem, P. Tůmová

  Sylva Novotná  New Member


  Posts:1
  New Member


  --
  25 dub 2017 02:53 odp.
  Dobrý den,
  ráda bych se k této diskuzi přidala, řeším stejný problém - poskytnutí prostoru pro dítě ve 4. třídě, pro které není nutná družina každodenně, ale neradi bychom, aby nemělo mezi kroužky pořádanými školou kam jít a toulalo se po okolí např. v podvečerních hodinách, kdy na podzim a v zimě už bývá tma - a z vlastní každodenní zkušenosti vím, že policejní hlídky v prostoru kolem ZŠ Karla Čapka nechodí pravidelně.
  Jaké jsou možnosti Školského odboru MČ Praha 10, aby dětem ve 4. třídě, které sice mají nárok na družinu, ale není pro ně dost prostoru ve škole pro příští školní rok, pomohl vytvořit bezpečný prostor pro trávení volného času se skupinou dětí, se kterou jsou rády? Např. děti ze třídy, kam dochází naše dítě, chodí do družiny natolik nadšeně díky atmosféře kamarádství vytvořené paní vychovatelkou i díky jejich vzájemnému, velmi inspirujícímu přátelství, že nemožnost pokračovat většina z nich nese velmi těžce.
  Domnívám se, že vzhledem k nárůstu počtu dětí v nižších ročnících je zřízení takového prostoru víc než nutností - stejnou situaci budou řešit rodiče dětí, které jdou v září do třetí třídy, za rok. Je to systémové opatření, které využijí i děti z 5. tříd, pokud by byl prostor a personální zajištění dostatečné, i pro starší děti.
  Bylo by možné získat odpověď s výčtem možností?
  Děkuji a zdravím.
  Sylva Novotná

  nicolt  New Member


  Posts:3
  New Member


  --
  02 kvě 2017 04:35 odp.
  Vážená paní Tůmová,

  v tuto chvílí Vám mohu sdělit, že Odbor školství Úřadu městské části Praha 10 jedná s Odborem majetkoprávním ÚMČ Praha 10 o volných nebytových prostorech, které by mohly být využity ke zřízení školních klubů.

  Pokud by Vás zajímaly výsledky jednání, neváhejte mne prosím kdykoliv kontaktovat na:

  E-mai: martinamo@praha10.cz
  Telefon: 267 093 531

  Děkuji.

  S pozdravem

  Martina Mottlová
  vedoucí Odboru školství

  nicolt  New Member


  Posts:3
  New Member


  --
  02 kvě 2017 04:41 odp.
  Vážená paní Novotná,

  v tuto chvílí Vám mohu sdělit jen to, co jsem již odpovídala paní Tůmové.
  Odbor školství Úřadu městské části Praha 10 jedná s Odborem majetkoprávním ÚMČ Praha 10 o volných nebytových prostorech, které by mohly být využity ke zřízení školních klubů.

  Pokud by Vás zajímaly výsledky jednání, neváhejte mne prosím kdykoliv kontaktovat na:

  E-mai: martinamo@praha10.cz
  Telefon: 267 093 531

  Děkuji.

  S pozdravem

  Mgr. Martina Mottlová
  vedoucí Odboru školství

  Karin  New Member


  Posts:2
  New Member


  --
  06 zář 2017 11:22 dop.

  ...aby dětem ve 4. třídě, které sice mají nárok na družinu, ale není pro ně dost prostoru...

  Sylva Novotná  Kde je psáno, že dítě má nárok na místo v družině? Já mám za to, že je to naprosto nenároková záležitost a že je bohužel čistě na škole, zda dítě přijme/nepřijme do ŠD nebo zda vůbec zřídí nebo nezřídí družinu (nota bene když na to nemá prostory nebo personál, potažmo peníze, což je zase věc zřizovatele).
  Taky mám teď dceru ve 4. třídě, taky už pro ni není místo v ŠD (už loni to bylo dost natěsno), taky nejsem nadšená, že je devítileté dítě půl dne bez dozoru, ale co se dá dělat, teď už je to holt na nás rodičích... Od MČ bych nic nečekala. Než ti se k něčemu rozhoupou (pokud vůbec), tak ty naše děti už budou maturovat.
  Nemůžete vkládat odpovědi.


  Než půjdete na úřad...

  Pokud plánujete návštěvu úřadu, doporučujeme nejprve navštívit sekci Životní situace, kde získáte informace o tom, co budete k vyřešení Vaší záležitosti potřebovat.

  Mělo by Vám pomoci:

  Využijte dětský koutek...

  Rodiče mohou po dobu nutnou k vyřízení svých záležitostí přenechat děti ve věku od 3 do 10 let v dětském koutku, který najdete v přízemí budovy C.

  Otevírací doba:
  PO a ST: 8.00 - 12.00 a 13.00 - 17.30
  ÚT a ČT: 8.00 - 12.00 a 13.00 - 14.30
  PÁ: zavřeno

  Katalog firem a služeb

  Licence Creative Commons © 2013-2019 MČ Praha 10