Diskuzní fóra

PředchozíPředchozí Go to previous topic
DalšíDalší Go to next topic
Poslední příspěvek 10 říj 2016 01:16 odp. od  MonikaS
Bezdomovci u konečné autobusu v Jesenické ulici
 1 Odpovědi
Seřadit:
Nemůžete vkládat odpovědi.
Autor Zprávy

max.boschNew Member


Posts:6
New Member


--
06 říj 2016 08:49 odp.
  Dobrý večer,

  Chtěl bych upozornit na problematiku bezdomovců u konečné autobusu v Jesenické ulici. Bezdomovci nocují za domečkem pro řidiče v křoví. Běžně se motají kolem OC Nero na křižovatce ulic Jesenická x V korytech. V létě okupují lavičky za zastávkou Jesenická u bývalé trafiky a naproti přes ulici v parku mezi panelovými domy v Jetelové a Jabloňové. Je to odporné a hlavně člověk ani neví co je napadne. Nedávno jsem šel před sedmou ráno na autobus a jeden z bezdomovců pomalu vypadl ze dveří Obchodního Centra. začíná jich tu být víc, hlavně je to odpuzující když bezdomovec začne močit na chodník u vstupu do OC Nero.

  Ptám se jestli se problematika bude řešit nebo řeší?

  Děkuji,

  Jakub Tůma

  MonikaS  New Member


  Posts:5
  New Member


  --
  10 říj 2016 01:16 odp.
  Vážený pane Tůmo,

  děkujeme za Váš podnět. I s klienty, kteří přišli o bydlení a pobývají v oblasti Zahradního Města jsou naši sociální pracovníci – kurátoři pro dospělé - v kontaktu. Do místa také dochází pracovníci terénního programu pro osoby bez přístřeší z organizace NADĚJE, kteří těmto osobám nabízejí sociální poradenství, pomoc při základním zdravotním ošetření a navázání na další sociální služby. Hlavním cílem je motivovat klienty k řešení svojí nepříznivé situace. V kompetenci a v možnostech sociálních pracovníků není represe vůči těmto osobám. V případě, že dochází k porušování veřejného pořádku nebo zákona, je na místě se obrátit na policii (Městská policie, Policie ČR). Na základě Vašeho upozornění požádáme Městskou policii, aby zvážila zvýšení aktivity v uvedené lokalitě. Ze zkušeností také víme, že snahy o represivní přístup vůči těmto osobám nebývají příliš efektivní a zároveň mohou omezit jejich budoucí ochotu spolupracovat. V případě vykázání osob většinou dochází pouze k jejich dočasnému přesunu na jiné místo.

  S pozdravem

  Bc. Linda Zákorová
  Vedoucí oddělení sociální práce
  Koordinátorka komunitního plánování sociálních a návazných služeb
  Oddělení sociální práce – Odbor sociální

  Úřad městské části Praha 10
  Vršovická 68, 101 38 Praha 10
  Tel.: +420 267 093 226
  Mobil: +420 736 499 354
  E-mail: lindaz@praha10.cz
  www.praha10.cz


  Nemůžete vkládat odpovědi.


  Než půjdete na úřad...

  Pokud plánujete návštěvu úřadu, doporučujeme nejprve navštívit sekci Životní situace, kde získáte informace o tom, co budete k vyřešení Vaší záležitosti potřebovat.

  Mělo by Vám pomoci:

  Využijte dětský koutek...

  Rodiče mohou po dobu nutnou k vyřízení svých záležitostí přenechat děti ve věku od 3 do 10 let v dětském koutku, který najdete v přízemí budovy C.

  Otevírací doba:
  PO a ST: 8.00 - 12.00 a 13.00 - 17.30
  ÚT a ČT: 8.00 - 12.00 a 13.00 - 14.30
  PÁ: zavřeno

  Katalog firem a služeb

  Licence Creative Commons © 2013-2019 MČ Praha 10