Diskuzní fóra

PředchozíPředchozí Go to previous topic
DalšíDalší Go to next topic
Poslední příspěvek 14 srp 2018 12:20 odp. od  luciesi
Budoucnost rušené tratě přes zast. Praha-Strašnice
 5 Odpovědi
Seřadit:
Nemůžete vkládat odpovědi.
Autor Zprávy
hlavacek
New Member
Posts:5 New Member

--
07 zář 2016 07:24 odp.
  Dobrý den, zdá se, že se pomalu rozjede projekt Optimalizace traťového úseku Praha Hostivař - Praha hl.n., II. část - tedy výstavba žel.zast. Eden a Zahradní město a zrušeni tratě a zastávky Praha-Strašnice. Je součástí tohoto projektu i přestavba té zrušené tratě k jinému účelu?

  Pokud ne, nemělo by se začít s projektovou přípravou? A co na místě této tratě bude, hovoří se o cyklostezce, ale vše jen v úrovni spekulací. Předpokládám, že váš odbor by měl být v akci velmi aktivní. Děkuji předem za kvalifikovanou reakci.
  luciesi
  Basic Member
  Posts:114 Basic Member

  --
  22 zář 2016 12:58 odp.
  Vážený pane Hlaváčku,

  jak sám uvádíte, v rámci Optimalizace traťového úseku Praha Hostivař - Praha hl.n. skutečně dojde k podstatné redukci současného kolejiště a s tím spojenému opuštění části pozemků ve správě SŽDC, zejména v oblasti Strašnic. Díky tomu se nabízí jedinečná a neopakovatelná možnost využití části prostoru původního drážního tělesa jako liniového parku, tzv. „Drážní promenády“, s funkcí pro pěší a cyklistickou dopravu a další formy aktivní relaxace. Naší ambicí je pomocí Drážní promenády vytvořit unikátní propojení nejen jednotlivých lokalit MČ Praha 10, ale i navázat na sousední městské části uceleným systémem „zelených koridorů“. Tato vize má již dnes oporu v Generelu veřejných prostranství Prahy 10, významném koncepčním dokumentu městské části Prahy 10.

  Návrh Drážní promenády též usiluje o zachování genia loci a kulturně-technického dědictví železnice a její historie, a to formou ponechání stávajících drážních objektů a prvků v místě původní trasy. Jedná se např. o historické semafory a návěstidla, stožáry veřejného osvětlení, provozní značení, nadchod na zastávce Praha-Strašnice apod.

  Městská část Praha 10 se vizí Drážní promenády dlouhodobě a intenzivně zabývá, a to i ve spolupráci s hl. m. Prahou. V současné době je připraveno poptávkové řízení na výběr zhotovitele technické ověřovací studie Drážní promenády, která bude detailněji analyzovat území železničního koridoru a jeho napojení na přilehlou strukturu města. Její zpracování je očekáváno v průběhu roku 2017. Samotná realizace promenády je závislá zejména na dokončení Optimalizace traťového úseku Praha Hostivař - Praha hl.n., které však již dnes nabírá oproti původnímu plánu minimálně půlroční zpoždění, přičemž nový předpoklad jejího dokončení je dle SŽDC v roce 2021.


  S pozdravem

  Ing.arch. Pavel Ludvík
  vedoucí oddělení koncepce a rozvoje
  odbor životního prostředí, dopravy a rozvoje
  hlavacek
  New Member
  Posts:5 New Member

  --
  16 říj 2016 10:14 dop.
  To zní velmi zajímavě. Ideálně, pokud by se podařilo zachovat i ten ocelový nadchod v oblasti rušené zastávky Strašnice.
  luciesi
  Basic Member
  Posts:114 Basic Member

  --
  20 říj 2016 10:27 dop.
  Dobrý den, pane Hlaváčku,
  ve snaze o zachování historického železničního odkazu lokality jsme se s tímto požadavkem již obrátili dopisem na SŽDC. Naše vize ponechání stávajících drážních objektů se týká i Vámi zmiňovaného ocelového nadchodu v místě rušené zastávky Praha-Strašnice.

  S pozdravem

  Ing.arch. Pavel Ludvík
  vedoucí oddělení koncepce a rozvoje
  odbor životního prostředí, dopravy a rozvoje
  Jdlask
  New Member
  Posts:11 New Member

  --
  03 srp 2018 11:44 odp.
  Opravdu se nabizi jako nejlepsi reseni prestavba na viceucelou rekreacni komunikaci (NEJEN pro cyklisty, ale i pro in-line bruslare apod.), jako je tomu napr mezi v oblasti Branik-Modrany nebo od ZOO v Troji na sever podel Vltavy. Pri te prilezitosti by se hodila prestavba mostu pres ulici V Korytech-Ke Strasnicke, resp. rozsireni profilu - vzdyt tam prakticky s kazdym prujezdem autobusu od Prubezne min. 1 az 3 ridici nedodrzuji dopravni znaceni a ohrozuji cestujici v autobuse.
  luciesi
  Basic Member
  Posts:114 Basic Member

  --
  14 srp 2018 12:20 odp.
  Vážený pane,

  děkuji ji Vám za projevený zájem o veřejný prostor Prahy 10.

  Stejnou vizi jako je Vaše myšlenka o rozšíření podjezdu v ulici V Korytech má i Technická prověřovací studie Drážní promenády dokončená v loňském prosinci z prostředků MČ Praha 10. V uvedené studii je navrženo rozšíření podjezdu o necelých 4,5 m tak, aby po provedení této úpravy byl zachován uliční profil před a za lávkou a ta tak nevytvářela v ulici V Korytech „hrdlo“.  S pozdravem

  Ing.arch. Pavel Ludvík
  vedoucí oddělení koncepce a rozvoje
  odbor životního prostředí, dopravy a rozvoje
  Nemůžete vkládat odpovědi.


  Než půjdete na úřad...

  Pokud plánujete návštěvu úřadu, doporučujeme nejprve navštívit sekci Životní situace, kde získáte informace o tom, co budete k vyřešení Vaší záležitosti potřebovat.

  Mělo by Vám pomoci:

  Využijte dětský koutek...

  Rodiče mohou po dobu nutnou k vyřízení svých záležitostí přenechat děti ve věku od 3 do 10 let v dětském koutku, který najdete v přízemí budovy C.

  Otevírací doba:
  PO a ST: 8.00 - 12.00 a 13.00 - 17.30
  ÚT a ČT: 8.00 - 12.00 a 13.00 - 14.30
  PÁ: zavřeno

  Katalog firem a služeb

  Licence Creative Commons © 2013-2019 MČ Praha 10