Diskuzní fóra

PředchozíPředchozí Go to previous topic
DalšíDalší Go to next topic
Poslední příspěvek 30 říj 2018 01:54 odp. od  Magda
péče o zeleň, řez keřů
 4 Odpovědi
Seřadit:
Nemůžete vkládat odpovědi.
Autor Zprávy

MagdaNew Member


Posts:3
New Member


--
05 zář 2018 11:25 dop.
  Dobrý den, za domem v ulici Tuchorazská je velká vydlážděná plocha se sušáky na prádlo, kterou donedávna odděloval od chodníku a hřiště souvislý rozrostlý pás keřů. Vypadalo to krásně, keře vydržely i velké sucho, ničemu neclonily ani nebránily v průchodu. Až do té doby co nastoupili "upravovači" zeleně a keře ořezali, některé až u země. Krásná řada je prořídlá, seřezáno nakřivo, neodborně. Je nutné a žádoucí za každou cenu "upravovat" tímhle způsobem stromy a keře - troufám si říct že lidmi, kteří to neumí - navíc v místech, kde je to zcela zbytečné? V dnešním suchém létě bychom měli být rádi za každou zelenou plochu a nedržet se případně nějakého hamonogramu, který jsme si nastavili. To se týká i sečení trávy, která ani nestačí pořádně vyrůst a něco vykvést - už nastupují čety se sekačkami a za nimi zůstává holá poušť. A stačilo by málo - víc citu a selského rozumu.

  luciesi  Basic Member


  Posts:114
  Basic Member


  --
  18 zář 2018 01:20 odp.
  Dobrý den,
  ve Vámi uvedeném prostoru bylo provedeno zprůhlednění keřových skupin, byly odstraněny nálety a upravila se podchozí výška a průchodnost. Práce nebyly provedeny na základě žádného harmonogramu, ale na podnět občanů z důvodu minimalizace využití keřových skupin nepřizpůsobivými občany a minimalizace znečištění.

  S pozdravem

  Simona Kupková, DiS.
  Referent - zahradní architekt
  Oddělení městské zeleně a čistoty - odbor životního prostředí, dopravy a rozvoje

  Magda  New Member


  Posts:3
  New Member


  --
  09 říj 2018 08:49 dop.  Předpokládala bych, že hlavní kritérium úpravy veřejné zeleně mají odborníci, kteří vycházejí ze svých znalostí a ne z různých, často protichůdných a zvláštních požadavků. Důvod minimalizace využití keřových skupin nepřizpůsobivými občany a minimalizace znečištění - tato zajímavá formulace tedy znamená, že většina přizpůsobivých občanů se musí přizpůsobit menšině, která dělá nepořádek a tím pádem vykácíme keře a odstraníme lavičky? Nebylo by smysluplnější častěji uklízet? Navíc toto místo znám a žádného bezdomovce jsme v téhle lokalitě neviděli, žádný nepořádek. Místo je přehledné, jde to výhled z oken a balkonů, o pár metrů dál jsou lavičky, kde často sedávají důchodci a hned vedle využívané dětské hřiště. Takže v žádném případě místo, které by nebylo pod dohledem.
  Nejednalo se o nálety, ale souvislou řadu vysazených keřů. A pokud už by se rozhodlo o jejich úpravě, znamená to, že z mnohých keřů zbydou torza?
  Argument o zprůchodnění - není zde žádná cesta, takže by se jednalo jen o průchod přes trávník, chodník je kousek vedle. Možná by stálo zato se na to místo podívat než napíšete odpověď od stolu.

  luciesi  Basic Member


  Posts:114
  Basic Member


  --
  16 říj 2018 07:05 dop.
  Dobrý den,

  došlo k běžnému prořezu keřové skupiny dle arboristických norem, které v jarních měsících začnou opět obrůstat. Dřeviny nebyly poničeny ani odstraněny na stálo.

  Simona Kupková, DiS.
  Referent - zahradní architekt
  Oddělení městské zeleně a čistoty - odbor životního prostředí, dopravy a rozvoje

  Magda  New Member


  Posts:3
  New Member


  --
  30 říj 2018 01:54 odp.
  Nemůžete vkládat odpovědi.


  Než půjdete na úřad...

  Pokud plánujete návštěvu úřadu, doporučujeme nejprve navštívit sekci Životní situace, kde získáte informace o tom, co budete k vyřešení Vaší záležitosti potřebovat.

  Mělo by Vám pomoci:

  Využijte dětský koutek...

  Rodiče mohou po dobu nutnou k vyřízení svých záležitostí přenechat děti ve věku od 3 do 10 let v dětském koutku, který najdete v přízemí budovy C.

  Otevírací doba:
  PO a ST: 8.00 - 12.00 a 13.00 - 17.30
  ÚT a ČT: 8.00 - 12.00 a 13.00 - 14.30
  PÁ: zavřeno

  Katalog firem a služeb

  Licence Creative Commons © 2013-2019 MČ Praha 10