Diskuzní fóra

PředchozíPředchozí Go to previous topic
DalšíDalší Go to next topic
Poslední příspěvek 23 srp 2018 05:59 odp. od  Jdlask
Bezdomovci na konečné v Jesenické
 1 Odpovědi
Seřadit:
Nemůžete vkládat odpovědi.
Autor Zprávy

max.boschNew Member


Posts:6
New Member


--
20 srp 2018 10:09 odp.
  Dobrý večer,

  před dvěma lety jsem upozorňoval na problémy s bezdomovci na konečné zastávce v ulici Jesenická. Za ty dva roky se vůbec nic nezměnilo, Okupují lavičky motají se kolem OC Nero, obtěžují lidi nakupující v OC Nero, sedí na schodech že se tam nedá pomalu projít...atd. V zimě se tam chodí ohřívat a začali obtěžovat i v hospodě Katovna u Petra v OC Nero, občas bylo potřeba je vyhodit když už začínali být neodbytný. Ještě ke všemu na konečné v Jesenické uprostřed na parkovišti je přes 2 roky odstavený vrak Škody Felicie a v tom si zřídili nocleh.

  Řeší se ta problematika vůbec??

  Děkuji,
  Jakub Tůma

  Jdlask  New Member


  Posts:11
  New Member


  --
  23 srp 2018 05:59 odp.
  Nejen ve vraku, ale v kerich pod konecnou, podel Jesenicke (tam prespava bezdomovec-vozickar). Pred lety, kdyz nas obec "obstastnila" lavickami s reklamni plochou na operadle, navic nesmyslne umistenych podel nejfrekventovanejsi ulice v Zahradnim Meste-zapad, tak se od zacatku staly zakladnou v prvni rade pro bezdomovce a ve druhe rade pro 21%-ní mensinu kuraku, ktera svym zlozvykem rada obtezuje ostatni lidi. Reklamy na operadlech se moc nevyuzivaji, kolem lavicek je vzdy priserny bordel (vajgly, plechovky, lahve, obaly od jidla, casti obleceni) a predevsim smrad. neni na case lavicky demontovat, pripadne nahradit nejakymi mene pohodlnymi? Lepsi by bylo zrusit je.
  Mimochodem, kdyz obec mela dost penez na kampan po vzoru "Zahradkari Kersku" a vsude po chodnicich malovala psiky a vyzvy k odstranovani exkrementu, nemohla by se ted podobne aktivne venovat mnohem bezohlednejsi mensine, totiz zminenym kurakum??? jednak na zastavkach ani po 16 mesicich od zacatkuz platnosti zakona 65/2017 (kdyz podobny byl jiz v zakone 319/2007, tudiz zadna novinka), kde je ted jasne popsan prostor, kde se kourit nesmi: 5m za sloupkem s oznacenim zastavky, 30m pred nim (to je jeden kloubovy + jeden normalni autobus), v cele siri zastavky, min. pak 5m (=pokud je sirka zastavky mensi nez 5m a nasleduje napr. travnik). Podobne pak vymenit kose (dat plastove bez popelniku) z teto oblasti. A vybizet kuraky, aby vyjgly a krabicky neodhazovali na zem, ale do kose - predpokladam, ze doma to svinstvo neodhazuji na podlahu. Znate nekdo jinou skupinu lidi (v Praze tvori jiz jen 19%, v CR pak 21% vsech obyvatel), ktera by se chovala bezohledneji? A samotne vajgly (filtry) obsahuji dost jedovatych latek, ktere dale skodi - podle pruzkumu vedcu , kteri vylouhovali vajgly ve vode (pouze 1 vajgl na 1 litr vody!!!), tak v takove vode prezilo jen 25% ryb !
  Nutno pripomenout, ze kdyz se novelami v r. 2009 nebo 2010 zmekcoval puvodni zakon 319/2007, kdy se uakaz koureni zredukoval jen na zastresene casti zastavek (coz drtiva vetsina kuraku stejne nedodrzovala !!) , tak do druheho dne staly na vetsine zastavek popelniky na tyci, samozrejme s malou reklamni plochou. Ted se ani po temer roce a pul nedeje nic. a bylo by to potreba, nebot pojem "ohleduplny kurak" je oxymoron !!
  Nemůžete vkládat odpovědi.


  Než půjdete na úřad...

  Pokud plánujete návštěvu úřadu, doporučujeme nejprve navštívit sekci Životní situace, kde získáte informace o tom, co budete k vyřešení Vaší záležitosti potřebovat.

  Mělo by Vám pomoci:

  Využijte dětský koutek...

  Rodiče mohou po dobu nutnou k vyřízení svých záležitostí přenechat děti ve věku od 3 do 10 let v dětském koutku, který najdete v přízemí budovy C.

  Otevírací doba:
  PO a ST: 8.00 - 12.00 a 13.00 - 17.30
  ÚT a ČT: 8.00 - 12.00 a 13.00 - 14.30
  PÁ: zavřeno

  Katalog firem a služeb

  Licence Creative Commons © 2013-2019 MČ Praha 10