Diskuzní fóra

PředchozíPředchozí Go to previous topic
DalšíDalší Go to next topic
Poslední příspěvek 27 srp 2018 10:56 dop. od  jitkako
Opet megalomanská nástavba na Květ?
 3 Odpovědi
Seřadit:
Nemůžete vkládat odpovědi.
Autor Zprávy

JdlaskNew Member


Posts:11
New Member


--
04 srp 2018 12:43 dop.
  A je to tu zase, jak se dalo ocekavat! A dokonce pred volbami!!!!
  Megalomanský projekt 12-tipatrové nástavby na OD Květ, s nímž se obyvatelé ZM nemoli dlouho seznámit, stavebné odbro radnice mlžil, tajil, nedodržoval lhůty na odpověď a porušoval právo na informace, dokonce pordával (či se na to chystal) pozemky s Květem sousedící. Už to vypadalo nadějně, ten nesmysl se zastavil po odporu občanů. Ale v květnu článek na webu prazskypatriot.cz o tomto projektu, jako by slo o hotovou vec, v cervenci dokonce v novonachj metro.cz. Odkaz na web projektu, tam naprosto tragikomicka demagogie, napr. "Před 100 lety vznikl plán vytvořit zelené město plné parků, promenád a bulvárů. Místo pro rodiny s dětmi, oázu klidu uprostřed velkoměsta. Nyní nastal čas se tomuto plánu alespoň částečně přiblížit." = proto jsme tu my., Fostys a chceme postavit mrakodrap s desitkami bytu . No, tupí novináři to klidně napíšou, tady v ČR nejsou zvykli samostane pracovat, investigativne, premyslet u toho. Ostatne, vetsina clanu v casopisech a novinach jsou na zakazku, vetsoinou od reklamnnich agentur.
  Takze zadam timto o zverejneni informaci ohledne projektu nove nazvaneho (samozrejme nesmyslne) "Zahradni namesti". vemte to historicky, ale urcite obcany ZM zajima predevsim posledni udalosti - kdy to kdo schvalil a proc. Verim, ze pohrobci Modrych strak (a la Zoufalec) budou mit v nasledujicich volbach odzvoneno!!!!
  Demagogie jsou i predstavy Fostysu o zlepseni sluzeb - vzdyt v Kvetu byla jeste v 90.letech spousta ruznorodych obchudku. V prizemi "stavbáku" (Arniky) byvala hodpoda Drevak. Postupne se zmensovala, az ji nahradilo hazardni doupe, tedy jedno zmnoooooha hazardnich podniku v ZM !!

  Vzdyt to neni jediny sileny projekt, ktery postupne nici puvidni myslenku Zahradniho Mesta! natesnane baraky v Hyacintove, hnusne stavby "Slatinka", partyzansky projekt Slunecnice (majitel pry Rus, zije nekde v cizine a nenoi k nalezeni), hned vedle plan postavit bytovy dum jetelova (podobne jako Slunecnice zneuziva mezeru v zakone o vzdalenosti od stavajicich staveb), uz zacaly pripravne prace na PSi louce (rezidecni bydleni) - kdo, proboha, povolil vystavbu bytoveho vezaku primo nad Jizni spojkou???? To se pak omezi rychlost na 50, aby nebyl v dome hluk???

  Stavebni odbor UMC by se mel zacit chovat transparentneji, informovat vcas o projektech, vnimat argumenty proti vystavbe, ono to pak svadi k ruznym (logickym) vykladum duvodu a motivaci. A predevsim by nemel schvalovat kazdou blbost, jen aby se nejaky developer mel na cem obohatit!

  jitkako  New Member


  Posts:9
  New Member


  --
  15 srp 2018 07:33 dop.
  Dobrý den,
  ve věci umístění a provedení staveb odbor stavební ÚMČ Praha 10 jedná na základě žádostí stavebníků a doložených podkladů a dokladů předepsaných stavebním zákonem a právními předpisy souvisejícími. Postupy a úkony jsou rovněž definovány právními předpisy, v každém řízení je stanoven okruh účastníků řízení a ti rovněž zákonným způsobem mají možnost uplatnit svá práva. Účastníci řízení mají možnost využít řádným i mimořádných odvolacích prostředků. Jedná se o rozsáhlý a náročný proces, kde každý úkon je přezkoumatelný a lze prokázat, zda jsou splněny zákonné požadavky umožňující povolení stavby. Jen pro upřesnění je třeba uvést, že stavební úřad se řídí zákonnými požadavky a postupy a příslušné zákonné požadavky jsou závazné i pro stavebníka, dotčené orgány, správce sítí, účastníky řízení a další dotčené osoby. Nedodržení jakéhokoli zákonného požadavku je důvodem pro nepovolení stavby.
  K uváděné stavbě OD Květ stavební úřad uvádí, že neevidoval a ani v současné době neeviduje žádnou žádost o umístění stavby na stavbě č.p. 3000 v katastrálním území Záběhlice. Odbor stavební není kompetentní k řešení vlastnických nebo občanskoprávních otázek, nenese odpovědnost za informace uváděné ve sdělovacích prostředcích nebo na webových stránkách.
  S pozdravem
  Odbor stavební ÚMČ Praha 10

  Jdlask  New Member


  Posts:11
  New Member


  --
  23 srp 2018 05:39 odp.
  Rad bych Vam veril madam. Ale proc by FOSTYS investoval do kampane tolik penez za inzerci (v deniku Metro slo zaplacenou celostrankovou inzerci, je to uvedeno v rohu te stranky), proc by prisel s demagogickou "uklidnovaci" presvedcovaci retorikou, takrka predvolebni, s novym nazvem "ZAhradni namesti" a naprosto utopickou predstavou, ze prave jejich projekt spasi zdejsi ctvrt a ta zacne aktivne zit jako mavnutim kouzelneho proutku.
  K tomu, nezlobte se, mame v zive pameti obdobi od vlady "Modrych strak" az do soucasne slozeniny pohrobku tech radnic, kde si svorne rozumeli prave Modre straky a socani, a jeji neustale mlzeni, nedodrzovani ani slusnostnich ani zakonnych lhut na odpovedi, neposkytovani podkladu a informaci o zamyslenych projektech. Coz pak umoznilo "blietzkrieg" akce typu stavba Slunecnice a nekolik naprosto nemyslitelnych projektu, ktere zneuzivaly diry v zakonech (projekt "Bytovy dum Jetelova") atd.
  Takze se nedivte, ze obyvatele Zahradniho Mesta jsou na jakekoli podnety a naznaky bliziciho se nebezpeci velmi citlivi. Takze jeste jednou - rad bych Vam veril, madam, ale nemohu. Pokud nas chce radnice presvedcit, mela by byt na toto tema sdilnejsi. Ale treba se to zmeni aspon po voilbach.....

  jitkako  New Member


  Posts:9
  New Member


  --
  27 srp 2018 10:56 dop.
  Dobrý den,

  je možno jen opakovaně uvést, že stavební úřad Prahy 10 v současné době neeviduje žádnou žádost ve věci změny stavby č.p. 3000 v k.ú. Záběhlice. A není a nemůže být zodpovědný za informace uváděné jinými osobami ve sdělovacích prostředcích nebo na webových stránkách.

  S pozdravem
  Odbor stavební ÚMČ Praha 10

  Nemůžete vkládat odpovědi.


  Než půjdete na úřad...

  Pokud plánujete návštěvu úřadu, doporučujeme nejprve navštívit sekci Životní situace, kde získáte informace o tom, co budete k vyřešení Vaší záležitosti potřebovat.

  Mělo by Vám pomoci:

  Využijte dětský koutek...

  Rodiče mohou po dobu nutnou k vyřízení svých záležitostí přenechat děti ve věku od 3 do 10 let v dětském koutku, který najdete v přízemí budovy C.

  Otevírací doba:
  PO a ST: 8.00 - 12.00 a 13.00 - 17.30
  ÚT a ČT: 8.00 - 12.00 a 13.00 - 14.30
  PÁ: zavřeno

  Katalog firem a služeb

  Licence Creative Commons © 2013-2019 MČ Praha 10