Diskuzní fóra

PředchozíPředchozí Go to previous topic
DalšíDalší Go to next topic
Poslední příspěvek 21 dub 2018 11:00 dop. od  hlavacek
Gutovka
 3 Odpovědi
Seřadit:
Nemůžete vkládat odpovědi.
Autor Zprávy

Tomas KozakNew Member


Posts:2
New Member


--
16 lis 2017 10:05 dop.
  Dobrý den,
  Aktuálně proběhlo setkání zastupitelů s občany na téma Gutovka – co chceme změnit, zlepšit, a probíralo se také financování areálu. Děkujeme za něj, bylo podnětné, a vyplývá z toho několik úvodních bodů / akcí do diskuze, které by mohly věci pomoci:
  Zástupci Praha 10 Majetková navrhují založení spolků, tak aby se mohly lépe čerpat dotace na provoz, který je ale už takhle velmi nákladný, a pro rozpočet Prahy 10 zatěžující. (o to více, že polovina návštěvníků Gutovky není obyvateli Prahy 10)
  1) Vysoké náklady na provoz (městská část přispívá 0,5 mil měsíčně na provoz, bez investic na opravy) - aktuálně se plánuje 3mil(!). investice na opravu lanového parku. Řešením a okamžitou úsporou by mohl být lanový park nerekonstruovat, postupně utlumit a již neobnovovat. Finance by mohly být využity tam, kde budou více potřeba (vybavení škol, školek atp). Atrakce není tak vytížená a nebude nijak zásadně chybět, jistě se najde mnoho potřebnějších míst pro investici takového rozsahu.
  2) Multifunkční hřiště – aktuálně opraveno oplocení a pro veřejnost zavřeno, nevyužívá se z důvodů provedených nákladných oprav. Zde by mohlo být řešením demontovat plot a sítě, využít je jinde, a nechat pouze volný prostor/hřiště pro děti – na míčové hry, případně jiné aktivity. Takový prostor beztak v Gutovce chybí. Nebude třeba udržovat/opravovat nákladné oplocení a prostor bude sloužit veřejnosti.
  3) Pro zefektivnění provozu by také pomohl nezávislý audit provozu Gutovky – kolik se investuje do rekonstrukcí, energií, a dalších nákladů, jak jsou uzavřeny smlouvy s nájemci (viz zavřená restaurace a restaurací nehrazené energie) atd. Pravděpodobně by se našel další prostor pro úspory.

  Jaké je potřeba udělat další kroky, aby byly tyto body zváženy a projednány?
  Děkuji a přeji hezký den
  Tomáš Kozák

  mr  New Member


  Posts:1
  New Member


  --
  18 bře 2018 11:48 odp.
  Dobrý den,
  zajímalo by mne proč městská část nezajistí řádný provoz Gutovky - restaurace, případně neudělá výběrové řízení na nájemce?
  Děkuji za odpověď.
  Marek Řeháček

  TomasT  New Member


  Posts:1
  New Member


  --
  13 dub 2018 12:06 odp.
  Proč stále restaurace nemá nájemce? Myslel jsem že bylo uděláno nějaké výběr. řízení. Nebo se s tím už do konce volebního období nepočítá jako s parkováním?

  hlavacek  New Member


  Posts:5
  New Member


  --
  21 dub 2018 11:00 dop.
  Dobrý den, dovolte mi přidat názor k využití parku Gutovka. Mám dvě malé děti a park navštěvujeme, i když zejména při pěkném počasí je nacpaný k prasknutí, každopádně je to velmi vyhledávané místo a považuji jej za jeden z nejúspěšnějších projektu MČ z toho období. To že jej navštěvují i lidé z jiných MČ je irelevantní. My přeci také často jezdíme do Stromovky a jiných lokalit mimo Prahu 10.

  Je pravda, že kvalita správy parku je asi k diskusi a náklady na ní nedokáži posoudit. Každou věc je ale třeba udržovat a občas i zásadněji zrekonstruovat, což stojí peníze, ale domnívám se, že je to dobrá investice. Rozhodně bych žádné atrakce neodstraňoval, to přeci není řešení. Naopak bych park Gutovka rozšířil i do oblasti mini golfového hřiště, které je sice velice pěkně udělané, ale zeje prázdnotou, občané o něj zájem nemají a naopak park Gutovka je nacpaný k prasknutí. To, že projekt golfového hřiště bude propadák se dalo očekávat, ale to by asi bylo na jinou diskusi. Zdraví, Hlaváček
  Nemůžete vkládat odpovědi.


  Než půjdete na úřad...

  Pokud plánujete návštěvu úřadu, doporučujeme nejprve navštívit sekci Životní situace, kde získáte informace o tom, co budete k vyřešení Vaší záležitosti potřebovat.

  Mělo by Vám pomoci:

  Využijte dětský koutek...

  Rodiče mohou po dobu nutnou k vyřízení svých záležitostí přenechat děti ve věku od 3 do 10 let v dětském koutku, který najdete v přízemí budovy C.

  Otevírací doba:
  PO a ST: 8.00 - 12.00 a 13.00 - 17.30
  ÚT a ČT: 8.00 - 12.00 a 13.00 - 14.30
  PÁ: zavřeno

  Katalog firem a služeb

  Licence Creative Commons © 2013-2019 MČ Praha 10