Školy v přírodě - Horský hotel

Pobyt a dopravu žáků základních škol zřizovaných MČ Praha 10 na školu v přírodě a lyžařské výcviky v Horském hotelu na Černé hoře zajišťuje v plné šíři společnost PRAHA 10 - Rekreace - a. s. Kontaktní osobou je koordinátorka škol v přírodě Ing. Lucie Luňáčková, tel. 602 322 533, e-mail: lunackova@majetkova.cz


Žáci 13 základních škol, které zřizuje městská část Praha 10, vyjíždí od roku 2008 na školy v přírodě a lyžařské výcviky do Horského hotelu v Janských lázních. Hotel je majetkem městské části Praha 10 a provozuje jej Společnost Praha 10 – Rekreace, a. s. Městská část žákům financuje pobyt, stravu a částečně dopravu.

Horský hotel má nejen pro lyžaře výbornou polohu. Nachází se na samém vrcholu Černé hory, přímo ve skiareálu Černá hora - Janské Lázně, 200 m od horní stanice lanové dráhy Černohorský expres. Je součástí luční enklávy Volské boudy (něm. Ochsenbauden) na Volské louce v nadmořské výšce 1289 m. V sousedství hotelu se nachází ještě chata Sport a na druhém konci Volské louky Sokolská bouda.

Nejbližší vlek je od hotelu vzdálen pouze 50 m a Janské Lázně 6 km.

Hotel má vlastní vodárnu včetně úpravny vody, kapacitní čističku odpadních vod (jejíž služby využívají všechny budovy na vrcholu Černé hory) a elektrické vytápění. Na střeše jsou umístěny antény poskytující spojové služby a šíření digitálního rozhlasu. V blízkosti hotelu jsou lyžařské vleky Sport I a Sport II.

Před hotelem mají žáci k dispozici multifunkční hřiště na míčové hry, uvnitř tělocvičnu, mohou si zahrát stolní fotbal nebo stolní tenis.  Hotel je samozřejmě pro potřeby základních škol vybaven i učebnami. Školy využívají Horský hotel dvakrát ročně v počtu max. 153 osob za jeden turnus.

Přerušení výjezdů do Horského hotelu na Černé Hoře (Word, 16kB)

Horský hotel po roční pauze (Word, 16kB)

 

 

Protokol o zkoušce č. 5693/2020 - pitná voda

Protokol o zkoušce č. 2201/2020 - pitná voda

Předběžný laboratorní protokol pitné vody na Horském hotelu ze dne 27.9.2019

Protokol o zkoušce - pitná voda

Schválení provozního řádu zdroje pitné vody