Aktuality

Praha 10 zaskočena návrhem na zrušení SPŠ V Úžlabině

Praha 10 je překvapena návrhem pražského magistrátu sloučit Střední průmyslovou školu elektrotechnickou V Úžlabině se Střední školou elektrotechniky a strojírenství v Jesenické, obě na území této pražské městské části. Sloučení podle zástupců školy V Úžlabině znamená její praktický zánik, protože počítá i s vystěhováním z její současné budovy. „O záměru ani jeho důvodech jsme ze strany magistrátu nebyli informováni a jsme jím zaskočeni,“ tlumočil obavy radnice starosta Prahy 10 Milan Richter (ODS).

Publikováno: 11.02.2013
Kategorie: Školství, Zprávy tiskového mluvčího25

Radnice podle starosty potřebuje znát důvody a analýzy, které magistrát k chystanému kroku vedly. „Další zásadní neznámou je pro nás i plánovaný záměr, co se  stane s prázdnou budovou v případě sloučení středních  škol. Domnívám se, že by tato budova měla být minimálně zachována jako kapacitní rezerva pro školské účely,“ doplnil starosta.

Současný demografický vývoj v Praze 10 i dalších městských částech totiž podle něj ukazuje, že v nejbližších letech se současný přetlak dětí přesune postupně z mateřských školek do základního a následně i do středního školství. Jenom v letošním roce například Praha 10 investovala desítky miliónů korun do vytváření stovek nových míst ve svých mateřských školkách.

Než půjdete na úřad...

Pokud plánujete návštěvu úřadu, doporučujeme nejprve navštívit sekci Životní situace, kde získáte informace o tom, co budete k vyřešení Vaší záležitosti potřebovat.

Mělo by Vám pomoci:

Využijte dětský koutek...

Dětský koutek je do odvolání uzavřen.
Děkujeme za pochopení!

Licence Creative Commons © 2013–2021 MČ Praha 10