Aktuality

O byt se v Praze 10 budou moci přihlásit i registrované páry

O obecní byt se nově budou moci ve veřejném losování v Praze 10 ucházet i lidé žijící v registrovaném partnerství. Tato městská část mezi prvními zareagovala na změněnou legislativu, zákona č. 115/2006 Sb. a č. 89/2012 Sb., která registrované partnerství umožňuje i na poptávku ze strany těchto párů. „Volné obecní byty rozdělujeme naprosto transparentně, a to především při veřejném losování. Doposud se o byty mohli hlásit různé skupiny našich obyvatel, ale konkrétně právě ženy a muži žijící v registrovaném partnerství byli bohužel opomenuti,“ vysvětlila starostka Prahy 10 Radmila Kleslová (ANO).

O byt se v Praze 10 budou moci přihlásit i registrované páry

V dosavadních zásadách, které přidělování bytů formou losování upravovaly, bylo přihlášení umožněno celkem pěti skupinám žadatelů. Mladým lidem ve věku 18-30 let, manželům s dětmi do 18 let, samoživitelům s dětmi do 18 let, bezdětným manželům nad 30 let a jednotlivcům nad 30 let. „Na lidi žijící v registrovaném partnerství se zřejmě kvůli tomuto relativně novému způsobu zákonného soužití v minulém volebním období bohužel pozapomnělo. Tento stav se nyní snažíme napravit,“ uzavřela starostka. Změny Zásad pronajímání bytů svěřených městské části Praha 10 a bytů z kvóty MHMP přijaté radou městské části ještě musí odsouhlasit zastupitelé.

Než půjdete na úřad...

Pokud plánujete návštěvu úřadu, doporučujeme nejprve navštívit sekci Životní situace, kde získáte informace o tom, co budete k vyřešení Vaší záležitosti potřebovat.

Mělo by Vám pomoci:

Využijte dětský koutek...

Dětský koutek je do odvolání uzavřen.
Děkujeme za pochopení!

Licence Creative Commons © 2013–2021 MČ Praha 10