Aktuality

Dotace Praze 10 pomohou rekonstruovat a zvýšit počet míst ve školkách

Školky Břečťanová a Na Sychrově v Praze 10 jsou dalšími, které budou rekonstruovány. Městská část získala na jejich opravy celkem 19 milionů korun v rámci dotací schváleným hlavním městem Prahou. Daří se tím plnit záměr radnice vytvářet pro děti příjemné a kvalitní prostředí, na které se budou těšit. Vzhledem k narůstajícímu zájmu o tato zařízení se kromě oprav městská část také soustředí na jejich rozšiřování a navyšování počtu míst. „Uvědomujeme si, že jsme druhou městskou částí v metropoli, kde se v posledních letech rodí nejvíce dětí. Jenom v roce 2012 přibylo 1171 dětí a loni 1136. Proto je pro nás jednou z priorit zajistit potřebný počet míst v předškolských, ale i školských zařízeních,“ popisoval starosta městské části Praha 10 Bohumil Zoufalík s tím, že dotaci od magistrátu velmi vítá.  
Dotace Praze 10 pomohou rekonstruovat a zvýšit počet míst ve školkách
Do modernizace školek radnice investovala Praha 10 od roku 2010 ze svého rozpočtu téměř 200 milionů korun. Celkem na svém území provozuje 25 těchto zařízení. Další výraznou aktivitou v tomto směru je zvyšování počtu míst v mateřských školách. Od roku 2010 se podařilo navýšit stávající počet o dalších téměř 130 míst. „Navyšovat by se měl počet míst i v tomto roce a následném až o více než 300 míst,“ upřesnil starosta Zoufalík. Jenom v nově rekonstruovaných školkách podpořených hl. m. Prahou by mělo vzniknout téměř 100 nových míst.

Než půjdete na úřad...

Pokud plánujete návštěvu úřadu, doporučujeme nejprve navštívit sekci Životní situace, kde získáte informace o tom, co budete k vyřešení Vaší záležitosti potřebovat.

Mělo by Vám pomoci:

Využijte dětský koutek...

Dětský koutek je do odvolání uzavřen.
Děkujeme za pochopení!

Licence Creative Commons © 2013–2021 MČ Praha 10