Nová pracoviště Czech POINT v Praze 10

 

Logo služby

Dnem 1. února 2008 zahájila v Praze 10 provoz 2 nová pracoviště systému Czech POINT. Obě jsou umístěna v informačních kancelářích úřadu – v hlavní budově úřadu na adrese Vršovická 68 a na detašovaném pracovišti v přízemí budovy Bytového domu Malešice na adrese Počernická 64, Praha 10 – Malešice, cca 100 m od Polikliniky Plaňanská. 

 

Provozní doba obou pracovišť

  • Pondělí: 8:00 - 12:00, 13:00 - 17:30
  • Středa: 8:00 - 12:00, 13:00 - 17:30

 

Pracoviště Czech Point (Český Podací Ověřovací Informační Národní Terminál) je projekt, který má zredukovat přílišnou byrokracii ve vztahu občan - veřejná správa. Systém poskytuje občanům ověřené výpisy z centrálních státních evidencí a rejstříků na jednom místě a prakticky na počkání, aniž by občan musel navštívit několik různých úřadů státní správy. V současné době je možné zde získat ověřené výpisy ze čtyř centrálních registrů: z Katastru nemovitostí, z Obchodního rejstříku, ze Živnostenského rejstříku a z Rejstříku trestů.

Postup při vydání ověřeného výpisu

Před tím než půjdete na pracoviště Czech POINT, musíte znát základní údaje o subjektu, ke kterému chcete získat ověřený výstup. Tato služba není určená k nahlížení do registrů, ale pouze k vystavení ověřeného výstupu z příslušného registru. Tento ověřený výstup z rejstříku se stává veřejnou listinou a žadatel nese právní odpovědnost (např. ve vztahu k zákonu o ochraně osobních údajů) za údaje takto získané.
 

Co služba nabízí?

Seznam aktuálních služeb, které Czech POINT nabízí naleznete vždy na webových stránkách provozovaných Ministerstvem vnitra ČR.

                    

Než půjdete na úřad...

Pokud plánujete návštěvu úřadu, doporučujeme nejprve navštívit sekci Životní situace, kde získáte informace o tom, co budete k vyřešení Vaší záležitosti potřebovat.

Mělo by Vám pomoci:

Využijte dětský koutek...

Dětský koutek je do odvolání uzavřen.
Děkujeme za pochopení!

Licence Creative Commons © 2013–2021 MČ Praha 10