Aktuality

Moje stopa: Dali jste přes dvacet návrhů, jak vylepšit Prahu 10

Parkové úpravy, chytré lavičky, grilovací zóna, či proměna pěší zóny na Skalce. To je pár příkladů z návrhů, které podali občané desáté městské části do projektu Moje stopa. Letos začíná už třetí ročník participativního rozpočtu. 

Moje stopa: Dali jste přes dvacet návrhů, jak vylepšit Prahu 10

„Projekt se uskuteční už potřetí v řadě, což nám dělá velkou radost. Městská část Praha 10 je tak jedinečná mezi ostatními městy České republiky, nikdo jiný projekty participativního rozpočtu tak dlouho nedělá,“ říká radní Bohumil Zoufalík. 

Letos se sešlo celkem 22 návrhů z celé Prahy 10 a jsou mezi nimi jak projekty nízkorozpočtové, tak i takové, jejichž realizace by stála kolem milionu korun, což je nejvyšší možná finanční hranice pro realizaci jednoho projektu.

Oproti předešlým ročníkům stoupl zájem žáků o účast v projektu, se svými nápady přišli žáci ze čtyř základních škol, kteří by si přáli změnit tvář okolí své školy, či rozšířit možnosti využití přilehlých hřišť. „Zájem našich dětí nás nesmírně těší. Už v minulém ročníku jeden ze žákovských návrhů vyhrál a dnes je díky dětem v Heroldových sadech nejen hojně využívaná workoutová sestava, ale i stůl na ping-pong,“ okomentoval snahu dětí z desítky Bohumil Zoufalík, politický garant projektu Moje stopa. 

A co bude s podanými návrhy dál? „U všech nyní prověříme proveditelnost a rozpočet. Bude-li to potřeba, projdou návrhy úpravou tak, aby případná realizovatelnost proběhla v co nejkratším čase a bez komplikací,“ řekl k dalšímu postupu Martin Pecánek. Ten se svými kolegy už v průběhu prázdnin, kdy měli občané možnost s námi konzultovat své nápady, prověřoval několik desítek námětů, ale ne všechny byly už od prvopočátku realizovatelné.

Návrhy, jež budou posouzeny jako realizovatelné, představí na přelomu ledna a února jejich autoři veřejnosti, která v březnu hlasováním rozhodne o tom, kdo zanechá další stopu na mapě Prahy 10.

Než půjdete na úřad...

Pokud plánujete návštěvu úřadu, doporučujeme nejprve navštívit sekci Životní situace, kde získáte informace o tom, co budete k vyřešení Vaší záležitosti potřebovat.

Mělo by Vám pomoci:

Využijte dětský koutek...

Rodiče mohou po dobu nutnou k vyřízení svých záležitostí přenechat děti ve věku od 3 do 10 let v dětském koutku, který najdete v přízemí budovy C.

Otevírací doba:
PO a ST: 8.00 - 12.00 a 13.00 - 17.30
ÚT a ČT: 8.00 - 12.00 a 13.00 - 14.30
PÁ: zavřeno

Katalog firem a služeb

Licence Creative Commons © 2013-2019 MČ Praha 10