Aktuality z Úřadu městské části Praha 10

Setkání u komunitního kompostéru

Praha 10 připravila ve spolupráci s organizací Ekodomov dva kompostovací workshopy pro veřejnost. Obě akce proběhnou u stávajících komunitních kompostérů a bude možné se na nich seznámit se základy kompostování ať už využitím zahradních nebo domácích kompostérů a vstřebat praktické informace typu, jak správně kompostovat, jak zajistit vhodnou skladbu kompostu apod.

Publikováno: 23.09.2024
Kategorie: Článek, MČ Praha 10, Odpady5393

Připravena bude i ukázka z překopání kompostéru, do kterého se účastníci můžou zapojit. Pokud máte zájem o kompostování na své zahradě nebo třeba i v komunitě sousedů, pak přijďte se s tímto bezodpadovým procesem seznámit ve středu 25.9. do ulice Vilová nebo týden na to, ve středu 2.10., do ulice Jahodová. Obě akce začínají v 17,00 hod. a předpokládané ukončení je v 18,30 hod.

Místo konání akcí:

Středa 25.9.: Vinohrady, ul. Vilová, za domem Pod Rapidem č. o. 12, při komunitní zahradě Miluška

Středa 2.10.: Záběhlice, ul. Jahodová, za domem č. o. 121

OBSAH workshopu

• úvod do kompostování - co tam patří/nepatří (vhodná skladba)
  • proces kompostování - jak poznáme, že nám kompost správně rozkládá biomateriál
  • překopání kompostéru - se zapojením účastníků
  • prostor pro dotazy účastníků - vyvrácení kompostovacích mýtů

Kontakt pro doplňující dotazy: bezodpadu@praha10.cz; tel. 736499364

Informace k bezplatnému poskytnutí zahradních kompostérů: https://verejneprostory.cz/odpady-a-pece-o-vp/bioodpad/kompostery-pro-obcany-mestske-casti-praha-10