Aktuality z Úřadu městské části Praha 10

Masopustní rej

Sobota 25. února od 14 do 18 hodin na náměstí Svatopluka Čecha.

Publikováno: 02.02.2023
Kategorie: Jen akce, MČ Praha 10, Pro celou rodinu3806

Datum akce: 25.02.2023 14:00 - 18:00 Exportovat akci

Rej masek, loučení se se zimou a příprava na půst jaksepatří – v sobotu 25. února z „Čecháče do Vzletu“. Malí, velcí, všichni v maskách. Přidejte se s celou rodinou k nám. Maškarám je vše dovoleno!

Co nás čeká?

Příjemně strávené odpoledne na náměstí Svatopluka Čecha u společného ohně, na kterém si budete moct opéct třeba špekáček. Kromě drobného hodování si budete moci dotvořit své kostýmy a stát se pravou masopustní maškarou. O skvělou atmosféru se postará živá hudba a maškary na chůdách i bez, se kterými pak vyrazíme průvodem přes Vršovice do Vzletu!

Slavnostní odpoledne zakončíme hodováním u prostřeného stolu na terase před Vzletem, za dozvuků lidových písní. Vyzýváme všechny sousedy a sousedky, aby k slavnostní hostině přinesli něco dobrého.

14.00 Zahájení akce naším průvodcem – maskou

Zapálení masopustních ohňů

Živá muzika a lidové tance

Dílničky pro děti na výrobu masek

Workshopy tanců pro malé i velké

15.30 Rej masek, včetně tradičních masopustních masek a chůdařů, vystupují herci z katedry alternativního divadla DAMU

16.30 Masopustní průvod přes Vršovice ke Vzletu

17.30 Sousedská hostina před Vzletem a vyhlášení nejlepší masky v průvodu

Těšíme se na vás a vaše masky!